Cerrad Enea Czarni Radom nie sprostali liderowi i przegrali z Jastrzębskim Węglem

Sylwester Szymczak
We wtorek, 6 grudnia, w meczu Plus Ligi, siatkarze Jastrzębskiego Węgla dość gładko pokonali zespół Cerradu Enei Czarnych Radom. Rywal był po prostu za mocny.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

Jastrzębski: Tervaportti 4, Boyer 2, Clevenot 10, Fornal 13, Wiśniewski 3, Macyra 6, Popiwczak (libero) oraz Hadrava 11, Dryja 7.
Czarni: Nowak 1, Schulz 8, Borges 4, Łukasik 13, Ostrowski 9, Lemański 4, Masłowski (libero) oraz Firszt 2, Gąsior, Rusin.

MVP: Jan Hadrava (Jastrzębski)
Wojskowi do meczu przystępowali pełni optymizmu i podbudowani wyjazdowym meczem z ZAKSA Kędzierzyn Koźle. W niedziele w trenerskim debiucie Pawła Woickiego, Czarni przegrali 2:3, ale zagrali momentami bardzo dobre spotkanie i jako pierwsi w lidze zdobyli punkt na terenie mistrza Polski.
Dwa dni po dobrym spotkaniu, radomianie pojechali do lidera, wicemistrza Polski. Wiadomo było, że faworyt jest jeden, ale kibice liczyli, że podobnie jak w Kędzierzynie, zespół nawiąże równorzędną walkę.
I w pierwszym secie tej wyrównanej, obiecującej walki było bardzo dużo. Ostatecznie nieznacznie do 23 wygrali miejscowi. W kolejnej odsłonie już przeważał jastrzębski, a już w trzecim secie zapowiadało sie na kompromitację, bo Czarni przegrywali 20:11 i trochę zdołali zniwelować tą stratę. W końcówce przeprowadzili kilka dobrych akcji i skończyło się do 20.
W sobotę o godz. 20.30 Cerrad Enea Czarni zagrają z Indykpol AZS Olsztyn. Kibice liczą na pierwsze zwycięstwo w hali Radomskiego Centrum Sportu i pierwsze pod wodzą trenera Woickiego.