Cerrad Enea Czarni Radom w znakomity sposób rozpoczęli nowy sezon! Wygrali w Lublinie

Sylwester Szymczak
Cerrad Enea Czarni wygrali w Lublinie
Cerrad Enea Czarni wygrali w Lublinie Halina Bąk
Siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom rewelacyjnie zaczęli nowy sezon w Plus Lidze. Po tie breaku pokonali na wyjeździe LUK Lublin.

LUK Lublin - Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (18:25; 22:25; 25:12; 25:23; 18:20)

LUK Lublin: Nowakowski 9, Komenda 6, Malinowski 9, Szerszeń 18, Jendryk 10, Włodarczyk 23, Watten (libero), Tavares, Romać 1.
Czarni: Schulz 21, Tammemaa 9, Borges 13, Łukasik 23, Lemański 14, Woicki 1, Masłowski (libero), Nowak, Rusin, Gąsior, Warda, Firszt.
MVP - Piotr Łukasik.

To było świetne widowisko, ale w końcowych minutach dramatyczne i pełne emocji. Radomska drużyna w dobrym stylu wygrała pierwsze dwa sety, ale gospodarze zdołali się podnieść i odrobili straty. W efekcie doszło do tie breaka. Cerrad Enea Czarni Radom przegrywali różnicą trzech punktów (8:5), jednak po zmianie stron to zespół Jacka Nawrockiego lepiej wytrzymał grę nerwów. Przy stanie (12:11) dla Cerrad Enea Czarnych Radom, asem serwisowym popisał się nowy zawodnik WKS, Damian Schulz (13:11). Przewaga stopniała jednak po chwili do jednego punktu (14:13), a LUK obronił pierwszą piłkę meczową i gra toczyła się na przewagi. Decydująca odsłona spotkania w hali Globus, zakończyła się po niesłychanych emocjach. Radomianie zwyciężyli 20:18, a całe spotkanie 3:2!