Cerrad Enea Czarni - Ślepsk Suwałki 0:3. Radomianie zagrali bez Dawida Konarskiego, Mateusza Masłowskiego i Bartłomieja Grzechnika

Włodzimierz Łyżwa
Robert Prygiel, trener Cerrad Enea Czarni Radom.
Robert Prygiel, trener Cerrad Enea Czarni Radom. pls.pl
W meczu PlusLigi siatkarzy, Cerrad Enea Czarni Radom we własnej hali przegrali Ślepsk Malow Suwałki 0:3. Radomianie zagrali bez trzech zawodników, atakującego Dawida Konarskiego, libero Mateusza Masłowskiego i środkowego bloku Bartłomieja Grzechnika. MVP meczu został rozgrywający Ślepska Tuaniga.

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (24:26, 23:25, 28:30)
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski 4, Gąsior 13, Loh 12, Sander 1, Dryja 7, Josifow 5, Nowowsiak (libero) oraz Firszt 8, Pasiński 0, Ostrowski 0.
Ślepsk Malow: Tuaniga 2, Bołądź 21, Waliński 14, Klinkenberg 11, Takvam 4, Sapiński 4, Filipowicz (libero) oraz Kaczorowski 0, Warda 0, Czunkiewicz (libero), Rudziewicz 0.
MVP meczu: Josua Tuaniga (Ślepsk Malow)

Bardzo osłabiona przystąpiła do meczu ze Ślepskiem Malow radomska drużyna. Robert Prygiel nie mógł skorzystać aż z trzech kontuzjowanych zawodników, atakującego Dawida Konarskiego, libero Mateusza Masłowskiego i środkowego bloku Bartłomieja Grzechnika. Dawida Konarskiego zastąpił Daniel Gąsior, Mateusza Masłowskiego - Maciej Nowowsiak.

Pierwsza partia meczu bardzo wyrównana. Set skończył się na przewagi dla suwalskiej drużyny. Ostatni 26 punkt Ślepsk zdobył z autowego ataku Brazylijczyka Lucasa Loha.

Drugi set także bardzo zacięty od pierwszej do ostatniej akcji. Ostatni 25 punkt dla suwalskiego zespołu zdobył były siatkarz Czarnych Radom, atakujący Bartłomiej Bołądź.

Początek seta dla gości i dość wysokie prowadzenie 13:9. Nasza drużyna wzięła się za grę i po paru akcjach zrobiło się już tylko 12:14, 15:16, 16:17. W końcówce seta podopieczni trenera Andrzeja Kowala odskoczyli na trzy punkty 18:21. Trener radomian wziął czas. Przy stanie 21:23, Bartosz Firszt posłała asa serwisowego i już był do odrobienia jeden punkt. Następnie Ślepsk popełnił błąd techniczny i był już remis 23:23. W następnej akcji Bartosz Firszt wyrzucił z zagrywki piłkę na aut i goście mieli pierwszą piłkę meczową. Później Czarni zdobyli dwa punkty i to radomska drużyna miała piłkę setową. Trzeci set rozgrywany na przewagi padł łupem Ślepska 28:30. Dwa ostatnie punkty zdobył asami serwisowymi Bartłomiej Bołądź.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami