Co z przyszłorocznym Air Show w Radomiu?

  Co z przyszłorocznym Air Show w Radomiu?

  Janusz PETZ

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Co z przyszłorocznym Air Show w Radomiu?
  Wśród wojskowych coraz częściej mówi się o tym, że Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2015 nie muszą odbyć się w Radomiu.
  Co z przyszłorocznym Air Show w Radomiu?
  - Oglądamy lotniska wojskowe pod kątem organizacji Air Show. Rekonesans był przeprowadzony między innymi w Dęblinie i Łasku. Nic jednak nie jest na razie przesądzone - mówi tymczasem podpułkownik Artur Goławski, rzecznik Sił Powietrznych, dodając, że takie wizytacje potencjalnych miejsc organizacji są rutynowe. - Chodzi o to, aby sprawdzić, co się dzieje na konkretnym lotnisku, czy powstały nowe obiekty, albo na przykład za rok nie będą prowadzone tam jakieś inwestycje - wyjaśnia.

  POMOGŁA EWA KOPACZ

  W 2009 roku Air Show w ogóle zostało skreślone z przyczyn oszczędnościowych z listy wydatków budżetowych Ministerstwa Obrony Narodowej. Ówczesny minister Bogdan Klich ujawnił dziennikarzom, że imprezę na powrót wpisano na listę po interwencji jego koleżanki z rządu, wówczas minister zdrowia Ewy Kopacz.

  - Politycy wszystkich opcji powinni wykazać maksimum determinacji w staraniach o to, aby gospodarzem tej imprezy był Radom - powiedziała we wtorek marszałek Sejmu Ewa Kopacz, pytana o losy przyszłorocznego Air Show w Radomiu, dodając, że powinni za tym lobbować również lokalni politycy.

  KŁOPOTLIWY PORT CYWILNY?

  Jednym z argumentów, który podnoszą wojskowi przemawiających za przeprowadzką imprezy do innego miasta jest współużytkowanie lotniska na Sadkowie przez wojsko i cywilną spółkę. - Chciałbym przypomnieć, że to nie są tylko dwa dni pokazów, kiedy powinno być wyłączone z użytkowania lotnisko cywilne, ale cały tydzień - mówi Artur Goławski.

  PREZYDENT NAPISAŁ LIST

  Prezydent Radomia wystąpił oficjalnie już do Sił Powietrznych z propozycją rozpoczęcia negocjacji w sprawie przyszłorocznego Air Show. Magistrat uważa, że decyzja o lokalizacji powinna zapaść jak najwcześniej, aby można było z odpowiednim wyprzedzeniem rozpocząć przygotowania. - Myślę, że w tym roku rzeczywiście decyzje zapadną wcześniej - komentuje Artur Goławski.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (18)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (18) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ