Damian Wiśniewski
Brazylia w meczu otwarcia Copa America 3:0 Boliwię. Zobacz skrót z tego meczu!

Copa America 2019 [plan transmisji]

Pierwsza połowa spotkania na pewno zawiodła wszystkich tych, którzy zdecydowali się zarwać noc dla jego obejrzenia.

Na boisku dominowała oczywiście Brazylia. To ona stwarzała miała piłkę przy nodze, prowadziła grę i... chciałoby się powiedzieć, że stwarzała sobie sytuacje bramkowe, ale tych właśnie zdecydowanie zabrakło.

W kadrze tego zespołu nie ma oczywiście kontuzjowanego gwiazdora Paris Saint-Germain, Neymara, ale wciąż pod względem ataku jest to prawdopodobnie reprezentacja z największym potencjałem ofensywnym na tym turnieju. W pierwszym składzie wyszli tacy zawodnicy jak Philipe Coutinho, Robert Firmino, David Neres, czy Richarlison, a miejsca zabrakło dla Gabriela Jesusa.

Boliwia ograniczyła się tylko do bronienia, z rzadka wychodząc z futbolówką na połowę rywala, ale niemal do perfekcji opanowała sztukę bronienia. Trudno nawet powiedzieć, żeby bramkarz tej drużyny miał dużo pracy, ponieważ w odpowiedniej chwili akcje rywali rozbijali obrońcy.

Skrót pierwszej połowy:

Drugą część meczu gospodarze zaczęli zdecydowanie lepiej. Od razu rzucili się na rywala i po jego błędzie otrzymali rzut karny. Tego na gola zamienił Coutinho, który chwilę później dołożył kolejne trafienie.

Przy stanie 2:0 Canarinhos ponownie uspokoili grę. Trzymali rywala daleko od własnego pola karnego, Boliwijczycy wciąż mieli problemy z przedostaniem się choćby na ich połowę, jednak sami nie stwarzali sobie aż tylu okazji do strzelenia bramki.

Zmieniło się to, kiedy na boisko wprowadzony został kolejny ofensywny talent, Everton. Zwieńczeniem jego dobrej, dynamicznej gry w ofensywie był piękny gol.

Mecz zakończył się już rezultatem 3:0. Brazylia, mimo problemów w pierwszej połowie, pewnie pokonała swojego przeciwnika. Prawdziwa weryfikacja tej drużyny przyjdzie jednak dopiero wtedy, gdy przyjdzie jej się mierzyć z bardziej wymagającym przeciwnikiem.

Brazylia - Boliwia 3:0 (0:0)