MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Coraz bliżej gruntownej modernizacji Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie. Zakończył się przetarg. Zobacz wizualizacje

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Tak po przebudowie ma wyglądać Gminny Ośrodek Kultury w Siennie.
Tak po przebudowie ma wyglądać Gminny Ośrodek Kultury w Siennie. Urząd Gminy w Siennie
Coraz bliżej kolejnej bardzo dużej inwestycji w gminie Sienno. Zakończył się przetarg na gruntowną rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Wnętrze obiektu przejdzie wielką metamorfozę. Pojawi się przestronna czytelnia, sale do ćwiczeń, a także przeniesiona zostanie do GOK-u gminna biblioteka.

Zakończył się przetarg na gruntowną modernizację i rozbudowę Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie

Zakończył się przetarg na znalezienie wykonawcy gruntownej przebudowy, a jednocześnie rozbudowy Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie w powiecie lipskim. Planowany zakres prac jest bardzo imponujący. Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową, rozbudową budynku w Siennie. Pojawią się nowe pomieszczenia, takie jak sala do spotkań młodzieży, seniorów i sali multimedialnej oraz zaplecze socjalno–biurowe, magazynowe i techniczne.

Za roboty budowlane odpowiedzialne będzie przedsiębiorstwo Integra z Radomia, zaś koszt inwestycji zawarty w przetargu to aż 4 miliony 374 tysiące i 454 złote.

Budynek będzie dostosowany do użytku osób niepełnosprawnych poprzez zachowanie przejść o odpowiedniej szerokości, zastosowanie drzwi bez progowych oraz zaprojektowanie windy, a pomieszczenia rozplanowano w sposób zapewniający prawidłową organizację pracy oraz bezpieczeństwo pracowników i odwiedzających, zaprojektowano też WC dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażenie.

- Modernizacja obejmuje rozbudowę budynku, aby dostosować go do połączonej funkcji Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennie. Powstanie przestronna czytelnia z tablicą multimedialną, sale zajęć w tym między innymi do malarstwa. Oczywiście modernizacja obejmie również utworzenie nowej elewacji, położenie dachu, utworzenie ekologicznego źródła ciepła, fotowoltaikę - mówi Mariusz Strąk, wójt gminy Sienno.

Obiekt zostanie przebudowany w taki sposób, aby swoją siedzibę przeniosła też Gminna Biblioteka Publiczna w Siennie. Obecnie placówka mieści się w strażnicy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, co jak podkreśla wójt Mariusz Strąk, nie jest optymalnym rozwiązaniem.

- Umiejscowienie publicznej biblioteki w strażnicy straży pożarnej jest dość niefortunne, dlatego już od dawna chcieliśmy to zmienić. Nadarzyła się ku temu okazja po rozpoczęciu programu Polski Ład. Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury jest bardzo kosztowna, dlatego konieczne było szukanie środków z zewnątrz. Cieszę się, że udało się zdobyć dofinansowanie. Już wkrótce nasi mieszkańcy będą mieli wspaniały obiekt, w którym będzie kwitło życie kulturalne naszej małej społeczności – dodaje Mariusz Strąk.

Ze wspomnianego już programu Polski Ład, samorząd z Sienna dostał aż 4,5 miliona złotych dofinansowania, co pokryje w praktyce cały koszt modernizacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie