Cross country w Radomiu. Gospodarze na podium (zdjęcia)

/sid/
Mikołaj Kwieciński (na zdjęciu pierwszy z prawej) z Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego wygrał wyścig Pucharu Polski w klasie quadów z napędem na jedną oś.Dawid Natorski (w środku), w tej samej kategorii zajął drugie miejsce.W mistrzostwach Polski, Piotr Wasik, w pierwszym wyścigu zajął 5. miejsce w klasie otwartej J. Stobiecki
Radomian nie zabrakło na podium rozegranych w czasie weekendu na torze na Koniówce zawodów zaliczanych do mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross country.

Zwycięzcy cross country w Radomiu

Zwycięzcy, mistrzostwa Polski, 3. runda: quad open - Damian Rajczyk (Motoklub Oborniki), junior 85 - Piotr Szczepanek (Moto-Max), Senior 1 - Maciej Giemza (KTM Novi Kielce), Senior 2 - Sylwester Jędrzejczyk (KKM Kwidzyn), junior - Wiktor Więckowski (GKS Bogdanka); 4. runda: quad open - Dawid Kalinowski (ATV Piła), junior 85 - Szczepanek, Senior 1 - Paweł Szturomski (Automobilklub Głogów), Senior 2 - Jędrzejczyk, junior - Maciej Sagan (GKS Bogdanka); Puchar Polski, 3. runda: quad open - Marek Żynda (Gdański AutoMotoKlub), quad 2K - Mikołaj Kwieciński (RTM Radom), weteran - Michał Czochralski (Motoklub Unia Poznań), Senior 1 - Paweł Czeszejko-Sochacki (Kwidzyn), Senior 2 - Jeremiasz Mandecki (Kwidzyn), junior - Kacper Serówka (WKM Więcbork); 4. runda: quad open - Roman Gwiazda (Oborniki), quad 2K - Mikołaj Błaszczak (Oborniki), weteran - Robert Kaniewski (Jarpex Racing Team), Senior 1 - Michał Rybus (Morawica), Senior 2 - Łukasz Majewski (Jarpex), junior - Roland Misztal (Champion Świdnik).

W klasie quadów z napędem na jedną oś, na podium stanęła dwójka kierowców Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego. Wygrał Mikołaj Kwieciński, a Dawid Natorski był drugi.

W czasie weekendu na torze na radomskiej Koniówce rozegrano zawody 3 i 4. rundy mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross country. Zawody rozgrywano przy zmiennej pogodzie. W czasie sobotnich wyścigów, kierowcy walczyli z unoszącym się kurzem, który w niektórych fragmentach trasy mocno ograniczał widoczność. W niedzielę, po nocnej burzy, większość trasy pokrywało grząskie błoto i nie brakowało wodnych pułapek. W dwudniowych zmaganiach wystartowało łącznie ponad 130 zawodników. Wśród nich nie zabrakło radomian. Gospodarze, Radomskie Towarzystwo Motocyklowego, wystawili zawodników w Pucharze Polski. W mistrzostwach Polski w kategorii quadów wystartował jeden radomianin, reprezentujący CKM Cieszyn, Piotr Wasik. W pierwszym wyścigu zajął 5. miejsce w klasie otwartej. Drugiego wyścigu nie ukończył.

Dobrze spisali się w Pucharze Polski kierowcy quadów. Mikołaj Kwieciński wygrał pierwszy wyścig. Jego klubowy kolega, Dawid Natorski, w tej samej kategorii zajął drugie miejsce.

- Tor jest dziurawy i trudny - przyznał po pierwszym wyścigu Kwieciński. - Udało się wygrać. W drugim wyścigu będzie jeszcze trudniej. Do zmęczenia, siniaków, odcisków dochodzi błoto, które pojawiło się po burzy. Siniaków nie żałuje, było warto. Będę starał się wypaść jak najlepiej.

W drugim wyścigu obaj radomianie ponownie stanęli na podium, jednak obaj o jeden stopień niżej. Wygrał Mikołaj Błaszczak z Motoklubu Oborniki.

W zmaganiach motocyklistów w ramach Pucharu Polski wystartowało pięciu zawodników RTM. Oskar Puszczek nie ukończył pierwszego wyścigu klasy Senior 1 i z powodu defektu motocykla, nie wystartował w drugim. Rafał Jabłoński w pierwszym wyścigu finiszował na 19. miejscu w tej samej klasie. W klasie Senior 2 trójka radomian pojechał jedynie w drugim wyścigu. Maciej Majcher zajął 11. miejsce, Piotr Kwaśnik 14., a Patryk Spychała 15.