"Czerwień" dla Gryli

Włodzimierz ŁYŻWA <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>
Rafał Ratuszniak, bramkarz AZS Politechnika, mimo skręcenia stawu skokowego grał przez całą drugą połowę w meczu z MOSiR Zabrze P. Mazur

Na inaugurację rozgrywek I ligi grupy B piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Radomska Radom zremisowała 27:27 z MOSiR Zabrze.

AZS Politechnika Radomska Radom - MOSiR Zabrze 27:27 (15:15).

AZS Politechnika: Ratuszniak, Wysocki - A. Gryla 13 (3 z karnych), Dąbrowski 6, Kulik 4, K. Gryla 2, Kalita 1, Mroczek 1, Świeca 0, Domżalski 0, Kanar 0.

Karne: 4/3 (rzut A. Gryli odbił Kicki). Kary: 8 minut (A. Gryla - czerwona kartka za faul bez piłki - 60 min, K. Gryla 4, Domżalski 2).

MOSiR: Kicki - Bykowski 7, Rybarczyk 5, Kurełek 4, A. Kowalski 4, Kalisz 2, Przybyła 2, M. Kowalczyk 1, R. Borowiec 1, Tuchalski 1, Chyłek 0, K. Borowiec 0, Szlinger 0.

Karne: 1/0 (rzut Rybarczyka odbił Ratuszniak). Kary: 16 minut (Kalisz, Bykowski, Tuchalski po 4, Przybyła, Kurełek po 2). Sędziowali: P. Bejnar z Krakowa i J. Moskalczyk z Tarnowa. Widzów: 100.

Nie pomogła bardzo dobra gra bramkarza Rafała Ratuszniaka, Artura Gryli i Bartłomieja Dąbrowskiego, AZS Politechnika zaledwie zremisował 27:27 z zespołem z Zabrza. Kto wie jak zakończyłby się ten pojedynek, gdyby nie upór Ratuszniaka, który w 23 min doznał kontuzji - skręcenia stawu skokowego, a mimo to pojawił się na parkiecie od pierwszych minut drugiej połowy. - Chcieliśmy wygrać ten mecz, dlatego mimo potwornego bólu stanąłem między słupkami - mówił po meczu golkiper.

W 23 min Janusz Bykowski, najbardziej doświadczony gracz zabrzan, w sytuacji sam na sam z Ratuszniakiem pokonał go, ale przy okazji skoczył nogą na staw skokowy naszego bramkarza. Musiał on opuścić parkiet. Za niego pojawił się Kamil Wysocki, który przepuścił kilka bardzo łatwych piłek do siatki. Wobec bardzo słabej dyspozycji rezerwowego bramkarza, Ratuszniak musiał pojawić się na boisku.

Dramatyczna była końcówka meczu, którą sami zafundowali sobie radomianie. W 50 min prowadzili 24:20, w 54 min 26:23, a mimo to nie udało im się dowieźć zwycięstwa do końca pojedynku. W 58 min po golu Dawida Tuchalskiego goście objęli prowadzenie 27:26. Ale szybko wyrównał Artur Gryla, dla którego była to 13 bramka w tym meczu.

Za chwilę nasz gracz uderzył bez piłki Bykowskiego i zobaczył czerwoną kartkę. Wtedy na tablicy były 44 sekundy do zakończenia spotkania. Piłkę miał AZS, ale goście skutecznie przeszkadzali radomianom w wypracowaniu sobie dogodnej sytuacji. Równo z końcową syreną spotkania na rzut rozpaczy zdecydował się Karol Gryla, ale Sebastian Kicki nie dał się pokonać.

W innych meczach: Iskra-Polonica Kielce - MTS Chrzanów 33:30 (13:14), ASPR Zawadzkie - Miedź Legnica 18:29, AZS AWF Biała Podlaska - Wisła Sandomierz 33:19, Gwardia Opole - Unia Tarnów 42:24, Viret Zawiercie - Vive II Kielce przełożony na wtorek.