„Człowiek, człowiekowi” - interesująca wystawa w Kozienickim Komu Kultury

MaG
„Człowiek, człowiekowi” - interesująca wystawa w Kozienickim Komu Kultury.
„Człowiek, człowiekowi” - interesująca wystawa w Kozienickim Komu Kultury. MaG/Kozienice24
Udostępnij:
W piątek w Kozienickim Dom Kultury imienia Bogusława Klimczuka otworzona została wyjątkowa wystawa malarki Marii Wollenberg-Kluza.

Autorka wielu publikacji prasowych, wypowiedzi radiowych z dziedziny plastyki, członek Towarzystwa Akademickiego „Fides et Ratio”, autorka refleksyjnego malarstwa o namiętnościach, emocjach i przeżyciach, poruszająca problemy ogólnoludzkie, egzystencjalne, kierująca się odczuciami, Maria Wollenberg-Kluza była gościem Kozienickiego Domu Kultury, w którym zaprezentowano pokonkursową wystawę jej autorstwa „Homo Homini”.

Mieszkańców i gości wśród, których był zastępca burmistrza Mirosław Pułkowski radny miejski Artur Matera oraz wiceprezes ds. pracowniczych Enea Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz powitała dyrektor CKA Ewlira Kozłowska

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny spotykamy się na otwarciu wystawy w Centrum Artystyczno Kulturalnym w Kozienicach. W tej chwili otwieramy czwartą wystawę. Twórczość Pani Marii jest odbiegająca od tej, do której się przyzwyczailiśmy więc warto było w Kozienicach ją zaprezentować. - mówiła dyrektor Elwira Kozłowska

Twórczość Pani Marii została zaprezentowana po raz drugi w kozienickim Domu Kultury. W 2004 roku zaprezentowała swoje prace pod tytułem „On i Ona”. Tym razem wystawa nosi nazwę „Homo homini – Człowiek człowiekowi”. W trakcie wystawy autorka prac opowiedziała o swojej twórczości i okolicznościach powstania jej dzieł.

W trakcie otwarcia burmistrz Mirosław Pułkowski przyznał się, że podczas jednej z wystaw w Warszawie miał okazję zwrócić uwagę na twórczość Pani Marii, co było motywacją do pogłębienia wiedzy o jej twórczości, sztuce, życiorysie i pochodzeniu, o tym co tworzy, jak tworzy i w, którym kierunku zmierza. Jak sam przyznał – odpowiedzi na to ostanie pytanie nie znam. I to chyba bardzo dobrze. Dzisiejsza wystawa Homo homini – Człowiek człowiekowi, ciężko jest znaleźć w obrazach Pani Marii sztukę, na której nie ma człowieka w różnej formie. Naprawdę odnaleźć w wielu albumach i ten człowiek jest zawsze gdzieś ukryty. Chciałem podziękować Pani dyrektor za to, że udało się zorganizować tę wystawę, bo tak prawdę to pierwszy raz mamy w tej części wystawę pokonkursową. Chciałbym serdecznie podziękować Pani Marii za to, że jest z nami – mówił wiceburmistrz Pułkowski

O twórczości Marii Wollenberg-Kluza zostało wydanych 5 albumów z reprodukcjami obrazów.

Refleksyjne malarstwo Marii Wollenberg-Kluza jest to malarstwo o namiętnościach, emocjach i przeżyciach, porusza problemy ogólnoludzkie, egzystencjalne, wprowadza treści metaforyczne, kieruje się odczuciami, posługuje się skrótem - symbolem. W podejmowanych tematach nie unika komentarza społecznego i historycznego. Symbol w obrazie przekształca się w działanie nastroju i ekspresji wyrażonych środkami artystycznymi przez stosowanie bogactwa koloru, ostrych kontrastów światła - cienia i poprzez pozornie szybkie kładzenie farby. Powstają obrazy przesycone wartościami nastrojonymi etyką i filozofią m.in. Norwida.

Twórczość Pani Marii Wollenberg-Kluza można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie w Centrum Kulturalno Artystycznym w Kozienicach.

Power Play w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Cannes – festiwal filmu i kreacji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie