Czwarta liga mazowiecka. Pilica wygrała z Radomiakiem II Radom [ZDJĘCIA Z TEGO MECZU]

Włodzimierz Łyżwa
Sześć meczów ósmej kolejki czwartej ligi mazowieckiej odbędzie się w sobotę. Wyniki meczów będziemy podawać na żywo.

Proch Pionki - Mszczonowianka Mszczonów 1:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Piotr Cudny 2, 0:2 Piotr Cudny 34, 0:3 Damian Pociech 37, 0:4 Ignacy Ogłoziński 59, 0:5 Piotr Cudny 68, 1:5 Bartłomiej Orczykowski 80.
Proch: Wnukowski - Kapusta, Jaroszek, Jaworski, Pisarski, Janiszewski, Skałbania, Rak, Siwahla, Leśnowolski, Szczepański.
Mszczonowianka: Leszczyński - Gorczyca, Ogłoziński, Cudny, Poddębniak, Szkopiński, Kucharski, Pociech, Michalski, Janik, Wójcik.

Fatalnie rozpoczął się dla pionkowskiego zespołu mecz z Mszczonowianką. Już w 2 minucie, Piotr Cudny pokonał naszego bramkarza Norberta Wnukowskiego. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki do gości i sprawa wygranej w tym meczu została załatwiona już po 45 minutach.

Zamłynie Radom - Wilga Garwolin 4:2 (2:0)
Bramki: Daniel Barzyński 15, Mateusz Midzołek 33, 74, Dominik Woźniak 65 - Przemysław Alot 33, Sebastian Papiernik 66 karny.
Zamłynie: Kołodziejski - Szary, Moskwa, Chudziński, Woźniak, Nowocień, Kubica, Lech, Midziołek, Barzyński, Szubiński oraz Prasek, Kołodziejczyk, Oparcik, Popiel, Bawor.
Wilga (skład wyjściowy): Wasążnik - Kozikowski, Gac, S. Papiernik, Paszkowski, Talar, Piesio, Alot, Piotrowski, D. Papiernik, Sitarek.
Czerwone kartki: Dawid Wasążnik (18. minuta, za faul poza polem karnym), Filip Gac (41. minuta, za wulgarne słowa do sędziego).

Bardzo ważne zwycięstwo w meczu 8. kolejki czwartej ligi odniosło Zamłynie Radom. Beniaminek pokonał na własnym boisku Wilgę Garwolin 4:2 (2:1). Goście przez większość spotkania grali w osłabieniu - najpierw w 10, po faulu bramkarza poza polem karnym, a potem w 9, gdy czerwoną kartkę za wulgarne słowa w stosunku do arbitra obejrzał. Mimo to goście ambitnie walczyli i nie poddali się. Ostatecznie jednak komplet punktów pozostał w Radomiu.

- Cieszę się ze zwycięstwa. To dla nas bardzo ważne punkty, ale w drugiej połowie nie zagraliśmy najlepiej. Musimy to przeanalizować, zwłaszcza, że graliśmy w przewadze dwóch zawodników - powiedział Marcin Sikorski, trener Zamłynia Radom.
Dzięki zwycięstwu, Zamłynie zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do prowadzącej Mazovii Mińsk Mazowiecki. Obydwie drużyny zmierzą się w następny weekend w bezpośrednim pojedynku.

Bardzo ważne zwycięstwo w meczu 8. kolejki czwartej ligi odniosło Zamłynie Radom. Beniaminek pokonał na własnym boisku Wilgę Garwolin 4:2 (2:1). Goście przez większość spotkania grali w osłabieniu - najpierw w 10, po faulu bramkarza poza polem karnym, a potem w 9, gdy czerwoną kartkę za wulgarne słowa w stosunku do arbitra obejrzał. Mimo to goście ambitnie walczyli i nie poddali się. Ostatecznie jednak komplet punktów pozostał w Radomiu. - Cieszę się ze zwycięstwa. To  dla nas bardzo ważne punkty, ale w drugiej połowie nie zagraliśmy najlepiej. Musimy to przeanalizować, zwłaszcza, że graliśmy w przewadze dwóch zawodników - powiedział Marcin Sikorski, trener Zamłynia Radom. Dzięki zwycięstwu, Zamłynie zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do prowadzącej Mazovii Mińsk Mazowiecki. Obydwie ekipy zmierzą się ze sobą w następnej kolejce. Zamłynie Radom - Wilga Garwolin 4:2 (2:1)Daniel Barzyński 15, Mateusz Midzołek 33, 74, Dominik Woźniak 65 - Przemysław Alot 33, Sebastian Papiernik 66 (k). Zamłynie: Kołodziejski - Szary, Moskwa, Chudziński, Woźniak, Nowocień, Kubica, Lech, Midziołek, Barzyński, Szubiński oraz Prasek, Kołodziejczyk, Oparcik, Popiel, Bawor. Wilga (skład wyjściowy): Wasążnik - Kozikowski, Gac, S. Papiernik, Paszkowski, Talar, Piesio, Alot, Piotrowski, D. Papiernik, Sitarek. Czerwone kartki: Dawid Wasążnik (18. minuta, za faul poza polem karnym), Filip Gac (41. minuta, za wulgarne słowa do sędziego).

Piłka nożna. Ważne zwycięstwo Zamłynia Radom. Beniaminek pok...

Pilica Białobrzegi - Radomiak II Radom 4:3 (2:3)
Bramki: Michał Kucharczyk dwie, Bartłomiej Niedziela, Mateusz Gliński - Alian Ebwelle dwie, Dominik Sokół.
Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek (70 Stanisławski), Bykowski (52 Król), Karasek - Paterek, Michalski, Czarnecki, Winiarski (52 Niedziela), Zawadzki (52 Gliński), Kucharczyk.
Radomiak II: Kryczka - Sokół, Banasiak, Stępień, Szymański (60 Podsiadło), Kvocera, Wieczorek, Klimas, Ebwelle (85 Białogłowicz), Wołczyński, Markiewicz.

Bardzo dobre spotkanie zobaczyli kibice w Białobrzegach. Na meczu był były burmistrz miasta i gminy, wielki przyjaciel Pilicy Wiesław Banachowicz. Był też obecny włodarz gminy, Adam Bolek, który jest asystentem trenera Tomasza Grzywny.
Na meczu zjawił się też cały sztab szkoleniowy pierwszoligowego Radomiaka, Dariusz Banasik, Maciej Lesisz i Jakub Studziński.
Radomiak na mecz z Pilica pojechał wzmocniony kilkoma zawodnikami z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Zagrali bramkarz Mateusz Kryczka, Adam Banasiak, Dominik Sokół, Milan Kvocera, Alian Ebwelle.
Od pierwszych minut arbitra trwała walka cios za cios. Pierwszy zadali gospodarze. Adrian Karasek zagrał piłkę w pole karne, gdzie strzałem głową Mateusza Kryczkę pokonał wychowanek Radomiaka, Michał Kucharczyk. Później dwa ciosy zadali radomianie. Najpierw Milan Kvocera zagrał do Aliana Ebwelle, a ten do pustej bramki skierował piłkę. Na 2:1 podwyższył też Kameruńczyk, Alian Ebwelle, po ograniu defensywny Pilicy. Białobrzeżanie szybko wyrównali ponownie po strzale głową Michała Kucharczyka.
W ostatniej akcji pierwszej połowy, po zagraniu piłki od Adama Banasiaka, strzałem głową Filipa Adamczyka pokonał Dominik Sokół. Na 3:3 wyrównał tuż po wejściu na boisko Bartłomiej Niedziela. Gdy wydawało się, że nastąpi podział punktów, fantastycznym strzałem z 16 metrów w 90 minucie popisał się Mateusz Gliński i zapewnił wygraną Pilicy.

Podlasie Sokołów Podlaski - Oskar Przysucha 6:1 (3:0)
Oskar: Grzyb - Włodarczyk (55' Bojek), Gromski, Kornacki, Wicik - Kowalczyk (46' Janiszewski), Czarnota, Sala, Zagórski, Kołtunowicz (60' Szczodry) - Bednarek (46' Nogaj)

Od 34 minuty Oskar grał w "10" po tym jak czerwoną kartką został ukarany Mateusz Gromski.

Hutnik Huta Czechy - Mazowsze Grójec 1:0.
Bramka: Kamil Sybilski 61.
Mazowsze: Filewski - Trawiński, Złoch, Lisiecki, Ostrowski, Żebrowski, Kowalski, Derewicz, Selamolela, Trojanowski, Urbański.

Tygrys Huta Mińska - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:4.
Bramki: Michał Bondara 5, 50, Wojciech Wocial 35, Bartosz Malesa 45.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami