Czwarta liga mazowiecka. Wysoka wygrana Pilicy Białobrzegi z Prochem Pionki

Włodzimierz Łyżwa
Piłkarze Pilicy Białobrzegi wysoko wygrali z Prochem Pionki.
Piłkarze Pilicy Białobrzegi wysoko wygrali z Prochem Pionki. Włodzimierz Łyżwa
W meczu czwartej ligi mazowieckiej, Pilica w Białobrzegach wysoko pokonała 4:0 Proch Pionki. Gole dla gospodarzy strzelali, BBartosz Zawadzki, Szymon Stanisławski, Michał Kucharczyk i Marcin Bykowski.

Pilica Białobrzegi - Proch Pionki 4:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Zawadzki 43, Szymon Stanisławski 73, Michał Kucharczyk 79, Marcin Bykowski 81.
Pilica: Adamczyk - Kencel, Karasek, Walasek, Klinicki (73 Winiarski), Paterek (69 Niedziela), Michalski (73 Gliński), Rawski, Zawadzki (78 Bykowski), Czarnecki (50 Kucharczyk), Skrzypek (50 Stanisławski).
Proch (skład wyjściowy): Wnukowski - Jaroszek, Jaworski, Rak, Szczepański, Wnuk, Skałbania, Czerkasyn, Siwahla, Orczykowski, Kozakiewicz.

Bardzo pewna i wysoka wygrana Pilicy z Prochem.
Podopieczni trenera Tomasza Grzywny gonią w ligowej tabeli lidera, Mazovię Mińsk Mazowiecki. Pilica traci do lidera sześć punktów, ale ma dwa mecze mniej rozegrane. Pierwszy z dwóch zaległych meczów rozegra już w najbliższą środę, 14 października z Podlasiem w Sokołowie Podlaskim.
Z kolei sytuacja Prochu jest bardzo trudna. Pionkowska drużyna zajmuje wciąż przedostatnie, 15 miejsce z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów.

Pierwsza bramka w meczu Pilicy z Prochem padła w 43 minucie. Z prawej strony boiska z piłką urwał się obronie gości Maciej Kencel, dośrodkował w pole karne do dobrze ustawionego Bartka Zawadzkiego, a ten strzałem z pierwszej piłki nie dał golkiperowi Prochu żadnych szans na skuteczną interwencję.

W 73 minucie Pilica wyprowadziła szybką kontrę. Piłkę wyprowadził Bartłomiej Niedziela, zagrał na prawą stronę do Damiana Stanisławskiego, który wbiegł w pole karne i uderzył po ziemi nie do obrony.

W 79 minucie piłkę na 20 metrze odebrał obrońcy Prochu Marcin Bykowski i zagrał do Michała Kucharczyka, który w sytuacji sam na sam z Norbertem Wnukowskim go pokonał.

Za chwilę po zagraniu Damiana Stanisławskiego - Marcin Bykowski strzałem z około 16 metrów pokonał bramkarza Prochu.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami