Czwarta liga. Pewna wygrana Oskara Przysucha z Klubem Sportowym w Raszynie

Włodzimierz Łyżwa
Piotr Skałbania, strzelec dwóch goli dla Oskara.
Piotr Skałbania, strzelec dwóch goli dla Oskara. facebook oskar przysucha
Na inaugurację nowego sezonu w czwartej mazowieckiej, Oskar Przysucha pokonał w Raszynie miejscowy Klub Sportowy. Mecz rozegrano na kompletnie nie przygotowanym boisku. Nie było widać piłki z ... trawy.

KS Raszyn - Oskar Przysucha 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Piotr Skałbania 59, 0:2 Oskar Miturski 62, 0:3 Piotr Skałbania 70.
Oskar: Mazur - Klimas (51 Miturski), Sala, Moskwa, Kornacki (65 Nogaj) - Bojek, Bogołębski (73 Janiszewski), Czarnota (76 Gromski), Zagórski, Wicik - Skałbania (87 Biernat).

Oskar do meczu w Raszynie w wyjściowym składzie przystąpił z czterema nowymi piłkarzami. Bramkarzem Jakubem Mazurem, obrońcami Mariuszem Moskwą i Maciejem Klimasem oraz napastnikiem Piotrem Skałbanią. W drugiej połowie na boisku pojawili się kolejni debiutanci, Oskar Mirurski i Miłosz Biernat.
Bardzo pewna i wysoka wygrana podopiecznych trenera Łukasza Wiśnika. W pierwszej połowie, Oskar mógł zdobyć bramkę, ale szwankowała skuteczność. Dwa razy bliski strzelenia gola był Patryk Czarnota, ale po jego strzałach z rzutów wolnych piłka raz trafiła w mur graczy Raszyna, a raz futbolówka poleciała wysoko nad bramką. W 45 minucie po strzale jednego z graczy gospodarzy, Piotr Kornacki wybił piłkę z linii bramkowej.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Najpierw po zagraniu Tomasza Zagórskiego z rzutu rożnego, bramkarza Raszyna strzałem głową pokonał Piotr Skałbania. Na 2:0 podwyższył Oskar Miturski, który otrzymał podanie od Przemysława Wicika. Trzecią bramkę zdobył Piotr Skałbania po zagraniu Tomasza Zagórskiego.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani