Decathlon V liga. Wygrana Kozienic, remis Drogowca Jedlińsk i porażka LKS Promna na inaugurację rundy wiosennej. Zobacz wyniki i tabelę

Stanisław Wróbel
Sławomir Sijer
Mecz LKS Promna podczas meczu w Mińsku. Więcej na kolejnych zdjęciach
Decathlon V liga wznowiła rozgrywki po przerwie zimowej. Pierwsza kolejka nie była zbyt udana dla naszych drużyn. Lider - Drogowiec Jedlińsk zremisował z mocno wzmocnionym Milanem Milanówek, wicelider LKS Proma wysoko przegrał w Mińsku Mazowieckim. Honor naszych drużyn uratowały Kozienice wygrywając na wyjeździe 3:1 po trzech golach Kucharczyka. Zobaczcie szczegóły pierwszej kolejki rundy wiosennej

Decathlon V liga. 16 kolejka , pierwsza w rundzie wiosennej

Decathlon V liga wznowiła rozgrywki. Już pierwsza kolejka rundy wiosennej przyniosła sporo niespodzianek. Mecze kolejki numer 16 odbywają się w sobotę 18 marca i niedzielę 19 marca.

Zobaczcie zdjęcia z meczów 16 kolejki

Mazovia II Mińsk Mazowiecki - LKS Promna 4:1(4:1)
Bramkę dla naszej drużyny zdobył: Sosnowski w 45 minucie meczu. Dla gospodarzy: Nieścieruk dwie w 9 i 27, Wocial w 5 i
Kaczyński w 35 minucie.

LKS Promna grał w składzie: Pieniążek - Kansik, Gajownik (57. Boniecki), J. Wysocki (57. Kulej), Jadacki, Ostrowski, Mińkowski, Pastusiak (69. Szymański), Niciporuk (57. Kozyra), Żebrowski, Sosnowski.

Z powodu wycofania się z 4 ligi drużyny Orła Baniocha, pierwsza drużyna Mazovii nie grała i... większość jej zawodników zagrało w rezerwach. Na stoperze grał na przykład były zawodnik Legii Warszawa Łukasz Broź. W wyjściowym składzie ostatecznie zagrali głównie zawodnicy rezerwowi pierwszej drużyny ale on też byli za mocni na nasz zespół. Wszystkie gole straciliśmy w pierwszej części, w drugiej było większe zaangażowanie naszych piłkarzy ale wynik się już nie zmienił.

Milan Milanówek - Drogowiec Jedlińsk 1:1 (1:1)
Dla gospodarzy bramkę strzelił Banaszczyk w 45 minucie. Dla Drogowca wyrównującego gola zdobył Lech w 82 minucie.

Drogowiec grał w składzie: Pape Amadou Samb – Filip Lech, Kacper Nowakowski, Dariusz Mortka, Michał Wasilewski, Kacper Nowocień, Dominik Woźniak, Mykola Kharchuk, Piotr Dobosz (73. Mateusz Kołodziejczyk), Bartłomiej Zenik, Oskar Miturski (46. Robert Wroński).

Podopieczni trenera Dariusza Mortki zagrali niezły mecz. Milan to po ostatnich wzmocnieniach wymagający przeciwnik, ale nasz zespół podjął rękawicę i mimo, że długo musiał gonić wynik, walczył do końca i doprowadził do wyrównania. Drogowiec pokazał charakter, ambitna gra została nagrodzona w końcówce meczu.

LKS Chlebnia - Żyrardowianka Żyrardów 1:0 (0:0)
Bramkę zdobył Gwardiak 62

KS Teresin- Płomień Dębe Wielkie 2:1(1:0)
Sobota 18 marca, godzina 13

Podlasie Sokołów Podlaski - Jabłonianka Jabłonna Lacka 1:0 (0:0)
Sobota 18 marca, godzina 15

Naprzód Skórzec-Energia Kozienice 1:3 (1:0)
Bramki: Krasuski 34 dla Naprzodu - Kucharczyk trzy dla Kozienic w 57, 70 i 86 minucie.

Michał Kucharczyk ustrzelił klasycznego hattricka i Energia Kozienice mogła cieszyć się z inauguracyjnego, wiosennego, wyjazdowego zwycięstwa z Naprzodem Skórzec w Decathlon 5. Lidze. Po tym meczu Energia została wiceliderem 5 ligi.

Naprzód Skórzec – Energia Kozienice 1:3 (1:0)
Bramki: Krasuski (34.) - Kucharczyk (57. - karny, 70. - karny, 85.)
Energia: Majos - Nowosadko, Janiszewski, Chłopecki, Dokukin, Sztyber (46. Midziołek), Walisiewicz (87. Kaio), Kołodziejczyk (46. Kucharczyk), Książek (70. Mucha), Goiano (87. Stępień), Czerwiński (74. Maciąg).

Po strzale Sebastiana Krasuskiego gospodarze objęli prowadzene i długo je utrzymywali.Dopiero gdy w drużynie Energii pojawił się na boisku Michał Kucharczyk, gra Energii się odmieniła. Najpierw wykorzystał rzut karny, niespełna kwadrans później strzelił drugiego i wreszcie na pięć minut przed końcem skutecznie wykończył drużynową akcję.

Pogoń II Siedlce-Tygrys Huta Mińska 1:4(1:2)

Pauza: Józefovia Józefów.