Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu pracuje wirtualnie

Barbara Koś
Tak wyglądała Noc Wyklętych w Puszczy Kozienickiej rok temu. Można ją zobaczyć na facebookowym profilu IPN.
Tak wyglądała Noc Wyklętych w Puszczy Kozienickiej rok temu. Można ją zobaczyć na facebookowym profilu IPN. IPN Facebook
Instytut Pamięci Narodowej, a także jego delegatura w Radomiu, pracują wirtualnie i zapraszają na swoje profile na Facebooku.

Bardzo ciekawą imprezę zaplanowała na sobotę, 21, marca, radomska delegatura IPN. To Noc Wyklętych w cyklu Przystanek Historia IPN – organizowana wspólnie ze Związkiem Harcerzy Rzeczypospolitej w Puszczy Kozienickiej.

Miał odbyć się koncert Andrzeja Kołakowskiego oraz projekcja najnowszego filmu o Janie Sońta ps "Ośka" legendarnym partyzancie naszego regionu i spotkanie z reżyserem Przemysławem Bednarczykiem… - Drodzy Miłośnicy Historii i naszego Przystanku… pisze IPN - Noc w tej chwili nie odbędzie się. Za to film o „Ośce” oraz poprzednie wydarzenia „ipeenowskie” dla młodzieży i nie tylko oglądać można na Facebooku.

Na radomskiej stronie IPN jest już dokładna relacja z Biegu Tropem Wilczym, który odbył się w Zwoleniu, a ten Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, największa impreza biegowa w Polsce, po raz pierwszy w odbył się Zwoleniu. Na Facebooku znajdują się również inne imprezy. A teraz będą nowe.

Wirtualna podróż, prawdziwa historia

- Wszystkich spędzających czas w domu zachęcamy do udania się w wirtualną podróż z historią Polski XX wieku! -czytamy w nowym komunikacie IPN. Główna strona startowa IPN - jak zapewnia Instytut w Warszawie - zamienia się w cyfrowe miejsce spotkań z historią Polski XX wieku. Pojawią się nowe zakładki, dzięki którym zostaną przypomniane ważne rocznice, sylwetki wybitnych Polaków oraz najważniejsze dla naszej historii najnowszej wydarzenia.

Każdego dnia na stronie internetowej IPN, a także na radomskim Facebooku Delegatury, będzie można znaleźć niezwykle ciekawe materiały, a wśród nich nagrania z konferencji naukowych, spotkania autorskie, debaty i dyskusje historycznych. Codziennie będą publikowane artykuły z Biuletynu IPN, a także udostępniane w wersji cyfrowej publikacje wydawane przez Instytut, do pobrania w bibliotece cyfrowej portalu www.przystanekhistoria.pl

Wśród nowych propozycji IPN będzie zakładka „Historia on-line”. Będą w niej zamieszczane polecane na dany dzień materiały audio-video i inne publikacje pochodzące z zasobów IPN. Z kolei w zakładce „Polecamy” znajdą się materiały związane głównie z wydarzeniami rocznicowymi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu – jak podkreśla Instytut -dorobek naukowy i edukacyjny IPN trafi nie tylko do pasjonatów, ale także do uczniów i nauczycieli, którzy w tym trudnym dla siebie czasie będą mogli nadal pogłębiać swą wiedzę na temat najnowszych dziejów Polski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie