Derby na remis. Broń - Radomiak 1:1 (WIDEO, ZDJĘCIA)

/SzS/
Fragment meczu Broń - Radomiak
Fragment meczu Broń - Radomiak S. Szymczak
Nie było zwycięzcy w 68 ligowych derbach Radomia. W pojedynku trzeciej ligi Broń zremisowała z Radomiakiem 1:1. Na trybunach było głośno, gorąco, ale bezpiecznie i obyło się bez większych ekscesów.
Broń Radom - Radomiak Radom

Broń Radom - Radomiak Radom 1:1 (1:0), Ankurowski 19 - Śliwiński 73.

Broń: Budzikur - Krukowski (80 Wieczorek), Ankurowski, Gorczyca, Dobosz, Leśniewski, Sałek, Bouchniba (90 Wicik), Skórnicki (57 Bojek), Nowosielski, Marczak

Radomiak: Kula, Cieciura, Świdzikowski, Dubina, Sulkowski, Kiełtyka, Agu (61. Radecki), Puton, Brągiel (87. Serodziński), Leandro, Stanisławski (59. Śliwiński)

Jeśli chodzi o piłkarski aspekt tego meczu, nie było to wybitne widowisko. Mało sytuacji podbramkowych, mało strzałów na bramkę, za to dużo ostrych fauli z obu stron.

W pierwszej połowie Radomiak zagrał zachowawczo, jakby był bardzo spięty i to Broń zaskoczyła lidera dobrą grą. Jedyny gol przed przerwą wpadł po rozegraniu rzutu wolnego w zamieszaniu pod bramką Michała Kuli przytomnie zachował się Paweł Ankurowski.

Zieloni po stracie gola ruszyli do odrabiania strat, a Broń po kontrze mogła podwyższyć rezultat. Druga połowa to już dominacja zespołu z ul. Struga. Radomiak dążył do zdobycia wyrównującej bramki. W 53 minucie zdobył gola, ale sędzia uznał, że był spalony. W 73 minucie po dośrodkowaniu Sulkowskiego, Przemysław Śliwiński wyrównał.

W końcówce obie drużyny zaciekle walczyły, aby zdobyć zwycięską bramkę, ale groźnych sytuacji już nie było. W 89 minucie Sulkowski dostał drugą żółtą kartkę i Radomiak kończył w osłabieniu.

Na trybunach była gorąca atmosfera, ale obyło się bez żadnych ekscesów.