Do Radomiaka Radom wraca boks

  Do Radomiaka Radom wraca boks

  Sylwester SZYMCZAK

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Radomiak 1910 SA Radom od poniedziałku ma nową sekcję. We wtorek na mistrzostwach Polski czterech zawodników reprezentować będzie barwy "zielonych".
  Ojciec i syn, czyli Michał i Sławomir Żeromińscy chcą stworzyć nowe pięściarskie oblicze w Radomiu.

  Ojciec i syn, czyli Michał i Sławomir Żeromińscy chcą stworzyć nowe pięściarskie oblicze w Radomiu. ©M. Skorupa

  W poniedziałek podpisano stosowne porozumienie, dzięki któremu po 50 latach wraca sekcja bokserska do Radomiaka Radom. Już we wtorek pod Poznaniem seniorzy w nowych barwach powalczą o medale mistrzostw Polski.

  Dotąd w Radomiu z pięściarstwa słynęła Broń. Jednak najstarsi kibice tego sportu pamiętają słynnego Antoniego Czortka, wychowanka Radomiaka, który w obozie koncentracyjnym walczył o swoje życie z Niemcem. W latach 50-tych ubiegłego wieku sekcja boksu upadła, ale w okresie między wojennym działała bardzo prężnie.

  ŁATWIEJ O TALENTY

  - Na pomysł przeniesienia Hubala Chlewiska do Radomiaka wpadło kilka osób. W końcu udało nam się to zrealizować - cieszy się Sławomir Żeromiński, trener pięściarzy.
  Wielu młodych zawodników z regionu radomskiego chciało trenować pod okiem Sławomira Żeromińskiego, ale dotąd dojazd do Chlewisk był mało możliwy.
  Utworzenie sekcji przy ul. Struga 63 sprawi, że większa liczba młodych ludzi trafiać będzie w fachowe ręce Żeromińskiego. Prawdopodobnie już za kilka tygodni ogłoszony będzie nabór nowych zawodników do sekcji.

  Szkoleniowiec jednak zaznacza, że dotychczas działająca sekcja w Hubalu Chlewiska nadal będzie działać i szkolić się tam będą młode talenty z okolic Szydłowca.

  MEDALE DLA RADOMIAKA

  We wtorek w Pniewach pod poznaniem rozpoczynają się czterodniowe mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Hubala miało reprezentować czterech zawodników, ale z racji porozumienia klubów, będą oni już walczyć dla Radomiaka.

  Faworytem do medalu jest Michał Żeromiński, reprezentant Polski, który wystartuje w wadze do 60 kg. Łatwo mu nie będzie, bo w jego katergorii wagowej wystartuje doświadczony Andrzej Liczik oraz aktualny mistrz Polski, Damian Wrzesiński. Pojadą również bracia bliźniacy Piotr i Tomasz Duda. Obaj swoją karierę sportową rozpoczynali w Victorii Szydłowiec od kick boxingu. Radomiaka będzie reprezentował również Radosław Czaja.
  W Pniewach wystartuje również trójka pięściarzy Broni Radom. Tomasz Piątek, Michał Cieślak i Marcin Śliwa.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ