Dobry mecz Broni Radom w Opocznie

red
Fragment meczu Ceramika - Broń.
Fragment meczu Ceramika - Broń. Sylwester Szymczak
Piłkarze radomskiej Broni pokonali w meczu towarzyskim w Opocznie miejscową Ceramikę 4:0. Wynik mógł być dużo wyższy, a gra drużyny prowadzonej przez trenera Artura Kupca napawa optymizmem.

CERAMIKA OPOCZNO - BROŃ RADOM 0:4 (0:3).
Bramki: Wicik 14, samobójcza 38, Grunt 42, Nogaj 55
Broń: Kula - Kupiec, Grunt, Wicik, Leśniewski, Imiela, Nowosielski, Putin, Oziewicz, Czarnecki, Obłuski.
Broń II połowa: Młodziński (75 Bochniewski) - Sala, Grunt (62 Kencel), Kupiec (62 Dulias), Dobosz, Jedynak, Imiela (57 Nobis), Więcek, Nogaj, Putin (57 Węglicki), Czarnecki (70 Obłuski).

Trener Artur Kupiec zagrał w dwóch różnych zestawieniach i ustawieniach. W pierwszej połowie drużyna grała trzema obrońcami. Stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych, ale równocześnie gospodarze mieli więcej swobody, aby kontrować. Dwukrotnie Michał Kula uratował radomian przed stratą gola.
Po przerwie Broń grała czterema obrońcami. Dominowała na boisku, a gospodarze nie oddali strzału na bramkę. Wynik mógł być jeszcze wyższy. Od 70 minuty kadra Broni w głównej mierze oparta była na młodych zawodników i oni również zaprezentowali się pozytywnie.
- Chciałbym, aby wszyscy zawodnicy, którzy zagrali w Opocznie, byli jesienią do mojej dyspozycji, ale wiem, że niektórzy gracze jak Przemek Sobolewski, czy Maciej Kencel, chcą grać w zespołach, gdzie mieliby szansę więcej grać - mówi trener Artur Kupiec.

W sobotę Broń zagra z Zamłyniem Radom. Jeszcze nie wiadomo, gdzie dokładnie rozegrany będzie ten sparing.