Dobry sparing i remis Broni Radom z Błonianką Błonie (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Hubert Derlatka (z lewej) zostanie w Broni Radom
Hubert Derlatka (z lewej) zostanie w Broni Radom Sylwester Szymczak
W sparingowym meczu dwóch trzecioligowców, Broń Radom zremisowała z Błonianką Błonie 1:1. Więcej groźnych okazji i lepiej zagrała Broń, ale była bardzo nieskuteczna.

BROŃ RADOM - BŁONIANKA BŁONIE 1:1 (1:1)
Bramki: testowany Kolumbijczyk 20 - Jarczak 29
Broń: Kosiorek (46 Piotrowski) - Kolasa (70 Grudzień), Wrześniewski (50 Zborowski), Machajek, Derlatka, Bartosiak, Kumoch (82 K. Dąbrowski), Poręba (60 Ambrozik), Kielak (80 testowany), Goljasz (65 Głowacki), testowany (65 testowany).

Nowymi zawodnikami Broni są już Hubert Derlatka z Legii Warszawa oraz Maciej Kolasa, wychowanek Korony z ŁKS Łagów. W radomskiej drużynie bramkę zdobył testowany napastnik z Kolumbii, który też zaprezentował się dobrze i raczej zostanie w drużynie. Po przerwie w ataku testowano też młodego zawodnika rezerw ekstraklasowego Zgłębia Lubin. Decyzje kadrowe zapadną w Broni lada dzień.

Samo spotkanie było dobre. Przed przerwą Broń miała co najmniej trzy świetne okazje, ale nie trafiali w bramkę rywala Michał Kielak, Piotr Goljasz i Michał Wrześniewski. Swoją okazję miała też Błonianka, ale dobrą interwencją popisał się Jakub Kosiorek.
Po zmianie strony przez 30 minut mecz był dość wyrównany. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramki, a końcówka spotkania ponownie należała do Broni.
W ekipie trenera Mikołaja Łuczaka nie zagrali z powodu kontuzji, Igor Kośmicki, Matheus Dias i Bartosz Olszewski. Trzeba mieć nadzieję, że cała trójka gotowa będzie na ligę.