Dobry występ młodzików Czarnych na Festiwalu Siatkówki Radomskiej. Kadeci słabiej (ZDJĘCIA, WIDEO)

Michał Nowak [email protected]
Kadeci Czarnych nie mogą zaliczyć występu na Festiwalu Siatkówki do udanych
Kadeci Czarnych nie mogą zaliczyć występu na Festiwalu Siatkówki do udanych Łukasz Wójcik
W miniony weekend w dwóch radomskich halach rozegrane zostały turnieje młodzieżowe w ramach IX Festiwalu Siatkówki Radomskiej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzicy, którzy rywalizowali w Publicznym Gimnazjum numer 22 przy ulicy Rapackiego. Gorzej poszło kadetom, którzy zajęli ostatnie miejsce.

Festiwal Siatkówki Radomskiej: Czarni - Metro (kadeci)

Radomski klub, w kategorii młodzików, wystawił do rywalizacji dwa zespoły, z czego drugi złożony z zawodników o rok młodszych od pozostałych. Do zmagań stanęło sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. W pierwszej znalazły się oba zespoły Czarnych, a także bardzo silna Resovia Rzeszów. W grupie B natomiast rywalizowały Metro Warszawa, MKS MOS Warszawa oraz Olimp Ostrołęka.

W spotkaniu pomiędzy RCS I i RCS II wygrał pierwszy, starszy zespół 2:0. W kolejnym pojedynku RCS I musiał uznać wyższość Resovii, która wygrała zmagania w grupie A. W półfinale radomianie trafili na Metro Warszawa, z którym wygrali 2:0, w setach do 17 i 20. W finale podopieczni trenera Krzysztofa Jaskulskiego mierzyli się ponownie z zespołem z Rzeszowa i ponownie przegrali 0:2.
- Był to bardzo udany turniej, testujący formę przed rozgrywkami ligowymi, które rozpoczynamy już 26 września. Wystąpiła czołówka Mazowsza oraz Resovia, która jest jednym z najlepszych zespołów w Polsce. Chcieliśmy się koniecznie z nimi zmierzyć, aby sprawdzić na jakim jesteśmy etapie. W każdym secie w meczach z nimi była walka. Takie pojedynki zaprocentują w przyszłości - mówi Krzysztof Jaskulski, trener pierwszego zespołu młodzików Czarnych.

RCS II zajął w rywalizacji piąte miejsce. Najlepszym zawodnikiem RCS-u I wybrany został Piotr Skałbania, natomiast w RCS-ie II Dawid Sawicki.

Gorzej na Festiwalu Siatkówki poradzili sobie kadeci Czarnych. Podopieczni trenera Łukasza Staniewskiego zajęli czwartą lokatę, a w trzech meczach wygrali zaledwie jednego seta w starciu z MOS Wola Warszawa. - Turniej traktowaliśmy czysto szkoleniowo. Jest to zespół, z którym pracuje dopiero od miesiąca. Dopiero się poznajemy i zgrywamy. Uważam, że takie zespoły, które tutaj wystąpiły, pokazały nam gdzie mamy braki w tym momencie i nad jakimi elementami musimy pracować, żeby im dorównać - mówi Łukasz Staniewski, szkoleniowiec kadetów Czarnych.

Rywalizację, która odbywała się w hali V Liceum Ogólnokształcącego imienia Romualda Traugutta przy ulicy Traugutta 52a wygrała ekipa Metra Warszawa. Drugi był MOS Wola Warszawa, a trzecia Resovia Rzeszów

W najbliższy weekend w ramach Festiwalu Siatkówki Radomskiej zagrają juniorzy.