Dominacja Hydrotrucku Radom i wygrana z AZS AGH Kraków. Zobacz zdjęcia z meczu

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Hydrotruck - AZS AGH Kraków
Fragment meczu Hydrotruck - AZS AGH Kraków Sylwester Szymczak
W środowym meczu 1 ligi koszykarzy, Hydrotruck Radom wysoko pokonał AZS AGH Kraków.

Hydrotruck Radom - AZS AGH Kraków 90:81 (30:9, 17:20, 21:16, 22:36).

Hydrotruck: Jeszke 27 (3), Zegzuła 19 (3), Patoka 16 (1), Zalewski 12 (2), Formella 6, Pietras 6 (1), Sowa 2, Sadło 2.
Kraków: Szmit 17 (3), Dyrda 17 (1), Szymański 14 (2), Wydra 11 (1), Sobiech 6, Lis 5 (1), Leśniak 6 (2), Abdelaal 3, Orłowski 2, Zmarlak 0, Hościłowicz 0, Śmiglak 0.

Hydrotruck Radom przystąpił do meczu podrażniony słabym meczem i porażką z WKK we Wrocławiu. Zespół trenera Roberta Witki chciał udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy. W meczu z AZS AGH Kraków nie mogli wystąpić kontuzjowani Daniel Wall, Kaheem Ransom, a także Kacper Rojek, który grał wcześniej w krakowskim klubie i na zasadzie porozumienia nie mógł wystąpić w meczu przeciw byłym kolegom.

Mimo tych osłabień radomska drużyna zdominowała przeciwnika. Zwłaszcza w pierwszej kwarcie, gdy zaraz po rozpoczęciu spotkania Hydrotruck wypracował sobie 20 punktową przewagę. W kolejnych kwartach dominacja nie była już tak widoczna, ale Hydrotruck nie musiał się już prężyć.
Dopiero w końcówce Hydrotruck zwolnił tempo, dał się wyszaleć przeciwnikowi i krakowianie odrobili sporą stratę. Na minutę przed końcem było już tylko 83:79. Nie dziwi więc fakt, że trener Robert Witka przy ławce rezerwowych miał powody do złości.