Dominacja Olimpijczyka Radom. 13 medali przed własną publicznością! Nie brakowało zapaśniczych legend. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Arkadiusz Kułynycz zdobył ósme mistrzostwo z rzędu. Już na początku walki finałowej doznał rozcięcia brody Sylwester Szymczak
To była dominacja zapaśników Olimpijczyka Radom. Zapaśnicy zdobyli aż 13 medali podczas sobotnich mistrzostw Polski w stylu klasycznym. Impreza odbyła się w Radomiu. Przybyło wielu znakomitych, legendarnych sportowców.

Mamy trzech mistrzów Polski, czterech wicemistrzów i sześciu brązowych medalistów.
Warto też zaznaczyć, że przy okazji mistrzostw w Radomiu, halę w "Budowlance" odwiedzili tak znakomici przed laty zapaśnicy jak Andrzej Supron (obecnie prezes związku zapaśniczego), Ryszard Wolny, Józef Tracz, Andrzej Wroński, czy pochodzący spod Wierzbicy, obecnie trener kadry narodowej - Włodzimierz Zawadzki.

W wadze 55 niemal całe podium radomskie. 1. Piotr Puchalski, 2. Jakub Ściegliński, 3. Grzegorz Majkut.
W wadze 60 kg finał z Michałem Traczem przegrał Przemysław Piątek. Tutaj trzecie miejsce zajął Grzegorz Kunkel.
W wadze 63 kg najwyżej sklasyfikowany pośród radomian był Jakub Śliwiński. Również 5 miejsce w wadze 72 kg zajął Cezary Nowak.
Waga 77 kg to również dominacja zawodników Olimpijczyka - 1. Patryk Bednarz, 2. Konrad Kołowski, 3. Michał Puchalski. W wadze 82 kg do finału dotarł Piotr Przepiórka, ale ze względu na kontuzję plecu poddał walkę i ostatecznie zdobył wicemistrzostwo Polski. Trzeci w tej kategorii był weteran zapasów, Łukasz Fafiński.
Ósme z rzędu mistrzostwo Polski zajął Arkadiusz Kułynycz (87 kg). Trzeci w jego kategorii był Filip Kaźmirczak. Niespodzianką zakończył się finał w wadze 93 kg, gdzie medalista ostatnich igrzysk w Tokio, Tadeusz Michalik przegrał z Gerardem Kurniczakiem z Sobieskiego Poznań.
W wadze 130 kg brązowy medal dla Radomia wywalczył Rafał Płowiec.
Olimpijczyk drużynowo zdominował zawody. Wystartowało 25 zapaśników. Oficjalnie swoje kariery zakończyli Piotr Przepiórka i Łukasz Fafiński, ale o tych wyjątkowych dla nich przeżyciach napiszemy już niebawem.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani