MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Dotyk tkaniny" to nowa wystawa w radomskiej Galerii Łaźna

Barbara Koś
Plakat wystawy
Łaźnia przy ulicy Traugutta 31/33 zaprasza 28 maja (piątek) o godzinie 17 na wystawę "Dotyk tkaniny".

Dotyk tkaniny to wystawa dotycząca ubioru, a szerzej tkaniny w kontekście ciała ludzkiego i odczuć jakie mamy gdy dotykamy tkaniny i gdy tkanina dotyka nas. Dotyk to zmysł, na którym skupiamy się przy tworzeniu tej wystawy.

- Chcemy pokazać szerokiej publiczności nasze kreatywne pomysły, na temat zetknięcia się tkaniny z ciałem człowieka -piszą autorki wystawy. - Ideą przyświecającą nam jest współczesny trend odejścia od produkcji masowej odzieży i skłonienia się ku indywidualnemu podejściu do kwestii ubioru.

Nieważna jest moda sezonowa, lecz charakter człowieka, nieważna jest jednakowość społeczna, lecz oryginalność i wyjątkowość jednostki. To właśnie stanowi o konieczności użycia tkanin unikatowych, już nie tylko w działach sztuki lub we wnętrzach, ale również w ubiorze codziennym.

W wystawie bierze udział 39 artystek i artystów z Okręgu Warszawskiego ZPAP. Pierwsza odsłona wystawy od 15 do 25 maja odbywa się w Galeriach DAP1 i DAP2 znajdujących się w Domu Artysty Plastyka przy ul. Mazowieckiej 11A w Warszawie.

Autorami projektu tej interdyscyplinarnej wystawy ubioru są kuratorki Monika Lewicka i Katarzyna Szymańska oraz komisarki Ewa Cieniak, Bożena Kuzio-Bilska i Joanna Lohn-Zając.

Druga odsłona wystawy "Dotyk tkaniny" będzie prezentowana w dniach od 28 maja do 18 czerwca w Łaźni przy ul. Traugutta 31/33.

Zdecydowanie bardziej kameralna przestrzeń wystawiennicza Galerii w Radomiu powoduje konieczność dokonania wyboru prezentowanych realizacji. Zmieniają się korelacje między pracami, ale formuła wystawy pozostaje niezmieniona.

Wszystkie obiekty będą obecne dzięki multimedialnej prezentacji z I Odsłony.

Wystawa pokazuje i zaskakuje różnorodnością form, przekazów mentalnych, bogactwem użytych materiałów i technik.

Realizacje przenikają dyscypliny tkaniny unikatowej, ubioru, grafiki, rzeźby. Tworzą nowe wartości.

Wystawa Warszawskiej Sekcji Tkaniny ZPAP w przestrzeni wystawienniczej Radomia jest ważnym elementem upowszechniania kultury, a możliwość zobaczenia innego kontekstu własnej realizacji nowym doświadczeniem.

- Cieszę się, że jako artystka, która żyje i pracuje w Radomiu, a przynależy do Sekcji Tkaniny w Warszawie, mogłam dołączyć do zespołu organizacyjnego Wystawy "Dotyk tkaniny" i podjąć się funkcji komisarza II Odsłony - pisze radomska artystka, Hanna Wojdała - Markowska.

Uczestnicy: Joanna Alexandrowicz, Barbara Bielecka-Woźniczko, Waldemar Borowski, Ewa Cieniak, Małgorzata Dąbska, Aleksandra Giros (Sasha), Anna Hlebowicz, Maria Jełowicka, Ewa Kamieniecka, Bogumiła Klaudel-Rezler, Dominika Korzeniowska, Bożena Kuzio-Bilska, Bożenna Leszczyńska, Monika Lewicka, Marek Lewicki, Katarzyna Lis-Lachowicz, Joanna Lohn-Zając, Zygmunt Łukasiewicz, Ewa Łukiewska, Jolanta Mikuła, Ewa Misiak, Ewa Osińska-Rozpędek, Barbara Pierzgalska, Magdalena Piwko-Chudzik, Katarzyna Pleśniak, Teresa Rucińska, Bohdan Ruciński, Anita Sadlej-Stelmach, Tomasz Sadlej, Nadiya Sobolewska, Dorota Sztabińska, Katarzyna Szymańska, Urszula Święcicka, Joanna Tumiłowicz, Jolanta Wdowczyk, Kamila Wojciechowicz-Krauze, Hanna Wojdała-Markowska, Krystyna Wojtyna-Drouet, Dorota Wójcik

Kuratorki: Monika Lewicka, Katarzyna Szymańska

Kuratorka II odsłona: Hanna Wojdała-Markowska

Komisarki: Ewa Cieniak, Bożena Kuzio-Bilska, Joanna Lohn-Zając

Łaźnia działa w reżimie sanitarnym, zachowując wszelkie rekomendowane zasady i obostrzenia, wynikające z sytuacji epidemicznej / ograniczona ilość osób, dystans, maseczka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie