Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dramatyczna akcja ratunkowa policjantów z Radomia. Uratowali przed śmiercią rannego w szyję mężczyznę. Zobacz nagranie

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Dramatyczna akcja ratunkowa w wykonaniu policjantów z Radomia. Funkcjonariusze w ostatniej chwili uratowali 42-letniego mężczyznę, który próbował dokonać samobójstwa. Komenda udostępniła fragment nagrania z wydarzenia. - Nie dzisiaj, nie ze mną, będzie dobrze, oddychaj! - słyszymy na nim jednego z policjantów.

Dramatyczna akcja ratunkowa radomskich policjantów. Uratowali mężczyznę próbującego popełnić samobójstwo

W sobotę, 22 października dyżurny radomskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące próby samobójczej. Na miejsce natychmiast skierował funkcjonariuszy z Grupy Realizacyjnej Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, w skład której wchodzili sierżant sztabowy Bartosz Kita, sierżant Mateusz Kwiatkowski oraz posterunkowy Paweł Bińkowski. Policjanci na miejscu interwencji zauważyli roztrzęsioną kobietę, która prosiła o pomoc, wskazując mężczyznę leżącego na ziemi, któremu z szyi silnym strumieniem sączyła się krew. 42-latek sam się zranił.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy, tamując krwotok. Profesjonalnie zaopiekowali się rannym. Całą sytuację utrudniało zachowanie mężczyzny, który usiłował się wyrwać, aby uniemożliwić skuteczną pomoc. Po kilku minutach dołączyła Załoga Pogotowia Ratunkowego, przejmując czynności, w których w dalszym ciągu uczestniczyli policjanci. Dzięki szybko udzielonej pomocy, udało się zatamować krwawienie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Radomiu

- relacjonuje sierżant sztabowy Kamil Warda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Postawę policjantów docenili ratownicy medyczni, którzy potwierdzili, że szybkie i pewne działanie sprawiło, że życie mężczyzny nie jest już zagrożone. Funkcjonariusze Grup Realizacyjnych, które powołane zostały w Radomiu, Płocku, Ostrołęce i Siedlcach pełnią służbę patrolową, ale wykorzystywani są do interwencji, gdzie niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu i dodatkowego wyszkolenia.

Ważne informacje dla osób, które potrzebują pomocy

Jeśli potrzebujemy pomocy lub mamy potrzebę z kimś porozmawiać o naszych problemach i rozterkach możemy zgłosić się np. na Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym pod numerem 116 123 (linia jest darmowa i dostępna od poniedziałku do piątku od godz. 14 do godz. 22) lub pod numer 800 70 22 22, pod którym znajdziemy całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym.

Dzieci i młodzież mogą zadzwonić pod numer telefonu 116 111. Linia jest zupełnie darmowa i czynna od godz. 12 do 2 w nocy.

Oto lista ważnych numerów telefonu:

800 70 22 22 - całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym
116 111 - telefon zaufania dla młodych ludzi
800 100 100 - telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci
(22) 654 40 41 - „Antydepresyjny Telefon Zaufania”
800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto