Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Drogowcy znów się nie popisali. Bezmyślnie zaplanowana ścieżka zagraża cyklistom

/inia/
Wyjeżdżający z bramy samochód nie ma szans odpowiednio wcześnie zauważyć nadjeżdżającego rowerzysty.
Wyjeżdżający z bramy samochód nie ma szans odpowiednio wcześnie zauważyć nadjeżdżającego rowerzysty. fot. Łukasz Wójcik
Na Kelles-Krauza nie polecamy jeździć rowerem po wyznaczonej trasie...
Ścieżka rowerowa przebiega tuż przed budynkiem. - Ciekawe jak z bramy ma wyjechać na przykład kobieta z dzieckiem w wózku, tyłem? – zastanawiają się
Ścieżka rowerowa przebiega tuż przed budynkiem. - Ciekawe jak z bramy ma wyjechać na przykład kobieta z dzieckiem w wózku, tyłem? – zastanawiają się (od prawej) Witold Dryja i Michał Armandowicz, mieszkańcy posesji przy Kelles-Krauza
Ł. Wójcik

Ścieżka rowerowa przebiega tuż przed budynkiem. - Ciekawe jak z bramy ma wyjechać na przykład kobieta z dzieckiem w wózku, tyłem? - zastanawiają się (od prawej) Witold Dryja i Michał Armandowicz, mieszkańcy posesji przy Kelles-Krauza

(fot. Ł. Wójcik)

Mieszkańcy remontowanej ulicy Kelles-Krauza w Radomiu z niepokojem patrzą na poczynania drogowców. Tuż przed bramą budynku powstała ścieżka rowerowa. - To paranoja, wychylając się lekko zza bramy możemy trafić na rowerzystę i nieszczęście gotowe - mówią ludzie.

Chodzi o dwie kamienice o numerach 5 i 7 po stronie nowo-powstałej ulicy Pileckiego. Tuż pod budynkami zrobiona jest ścieżka rowerowa. Chodnik powstał od strony jezdni. Mieszkańcy są zdziwieni, tym, że ścieżka nie powstała po drugiej stronie ulicy Kelles-Krauza, gdzie jest więcej miejsca.

TRZEBA SIĘ WYCHYLIĆ

Żeby wydostać się z podwórka kamienicy mieszkańcy będą musieli się wychylać, żeby sprawdzić czy nie nadjeżdża żaden cyklista. Najgorzej będzie wyjechać z bramy samochodem, bo nie ma możliwości sprawdzić czy nic nie jedzie.

- Już mi robotnicy sugerowali ze śmiechem, żebym się ubezpieczył od rowerzystów - rozkłada ręce Witold Dryja, jeden z mieszkańców. - Ta ścieżka była robiona na siłę.

Zdziwiony takim rozwiązaniem jest też Maciej Pawłowski, właściciel mieszczącej się obok firmy ubezpieczeniowej.

- Klienci będą wychodzić z mojej firmy wprost pod koła rowerzystów - mówi. - Poza tym wcześniej klienci mogli tu zaparkować, teraz nie będzie gdzie, bo zakaz postawili.

WYŁADOWAĆ WĘGIEL

Problem pojawi się również w momencie, kiedy mieszkańcy zaczną zwozić sobie węgiel do ogrzewania budynku.

- Palimy w piecach i od strony ulicy mamy specjalne piwniczki do zrzucania węgla - mówi Witold Dryja, jeden z mieszkańców kamienicy. - Teraz kiedy powstała tu ścieżka może być problem, bo zawsze węgiel zrzucany był najpierw na chodnik a później do piwnic. Ta ścieżka utrudnia nam dostęp do piwnic i wyjście z posesji.

PRZESUNĄĆ ZNAKI

W związku z sytuacją mieszkańcy wysłali pismo do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu z prośbą o postawienie odpowiednich znaków.

- Chodzi nam u ustawienie przy wyjeździe z bramy znaków informujących o tym, że kończy się tu ścieżka rowerowa - mówią mieszkańcy. - Podobnie jak to jest zrobione przy wjeździe w Staszica. To by zwiększyło bezpieczeństwo nasze i cyklistów.

Bartosz Rutkowski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji poinformował nas, że ścieżka rowerowa została zrobiona zgodnie z projektem.

- Także prosimy o kontakt w tej sprawie z projektantem - dodał rzecznik.

Skontaktowaliśmy się więc z projektantem ulicy. Na odpowiedź czekamy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie