Druga sesja rady miejskiej w Kozienicach. Znamy...

  Druga sesja rady miejskiej w Kozienicach. Znamy wiceprzewodniczących rady, składy komisji, i wynagrodzenie burmistrza

  KZ

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Druga sesja rady miejskiej w Kozienicach. Znamy wiceprzewodniczących rady, składy komisji, i wynagrodzenie burmistrza.
  1/30
  przejdź do galerii

  Druga sesja rady miejskiej w Kozienicach. Znamy wiceprzewodniczących rady, składy komisji, i wynagrodzenie burmistrza. ©Kamil Zapora

  W czwartek odbyła się druga sesja rady miejskiej w Kozienicach. W jej trakcie wybrano wiceprzewodniczących rady, a zostali nimi Artur Matera i Marek Kuźmiński. Ponadto ustalono składy komisji branżowych oraz komisji rewizyjnej i nowej komisji skarg, wniosków i petycji. Podjęto również uchwałę o wynagrodzeniu burmistrza, które pozostało bez zmian.
  Na początku sesji burmistrz Piotr Kozłowski poinformował o powołaniu swojego nowego zastępcy Mirosława Pułkowskiego. Nowy wiceburmistrz skorzystał z okazji i powiedział kilka słów o sobie. Sylwetkę Mirosław Pułkowskiego szerzej przedstawialiśmy TUTAJ.

  W porządku obrad drugiej sesji rady miejskiej znalazło się w sumie dwanaście uchwał.
  Pierwsza dotyczyła zmian w uchwale budżetowej gminy na ten rok. Jak podkreśliła skarbnik Barbara Galińska zmiany wynikają wyłącznie z wniosków dyrektorów wydziałów merytorycznych urzędu miejskiego i dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

  Druga uchwała zmieniała stawki podatku od nieruchomości, ale nie wszystkich. Chodzi o te stawki podatku dotyczące działalności związanych z energią elektryczną oraz o tereny niezabudowane, objęte obszarem rewitalizacji. Te drugie w gminie Kozienice nie występują. Jednak wprowadzenie tych zmian na poziomie lokalnym było konieczne ze względu na decyzję Ministra Finansów. Radni jednomyślnie zagłosowali za przyjęciem uchwały.

  W kolejnej uchwale radni ustalili średnią cenę skupu żyta z 54,36 zł za 1 dt na 40 zł za 1 dt, na podstawie cen z ostatnich czterech lat. Ustalenie średniej ceny jest potrzebne do ustalenia podatku rolnego na rok podatkowy 2019. Mazowiecka Izba Rolnicza pozytywnie zaopiniowała projekt. W tej kwestii radni również byli jednogłośni.

  Pensja burmistrza  Następnie rada zajęła się ustaleniem wynagrodzenia burmistrza gminy Kozienice. Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, przewodniczący rady Rafał Sucherman zaproponował jego wysokość. Według przewodniczącego powinno pozostać ono bez zmian i wynosić tyle samo co w czasie kadencji poprzedniego burmistrza. Żaden z radnych nie był temu przeciwny. Pensja Piotra Kozłowskiego na tym stanowisku będzie składała się zatem z: wynagrodzenia zasadniczego – 4 800 złotych, dodatku funkcyjnego – 2 100 zł, dodatku specjalnego – 2 760 zł oraz dodatku za wieloletnią pracę. Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.

  Wiceprzewodniczący rady miejskiej  Później przyszedł czas na wybór wiceprzewodniczących rady miejskiej w Kozienicach. Przeprowadzeniem głosowania zajęła się specjalnie powołana do tego celu komisja skrutacyjna w składzie: Edward Pułkowski – przewodniczący, Mariusz Ptaszek i Marcin Ogórek.

  Na wiceprzewodniczących zaproponowani zostali Artur Matera i Piotr Kuźmiński. W głosowaniu niejawnym Artur Matera uzyskał 16 głosów za, 1 przeciw, 2 wstrzymujące, a jeden głos był nieważny. Z kolei za Markiem Kuźmińskim głosowało 15 radnych, 1 był przeciwny, 2 się wstrzymało, a dwa głosy były nieważne.

  Komisje rady  Po wybraniu zastępców przewodniczącego, rada zajęła się ustaleniem składów komisji branżowych działających w radzie oraz komisji rewizyjnej i nowej komisji skarg, wniosków i petycji, które już po zakończeniu sesji ukonstytuowały się i wybrały swoich przewodniczących. Składy komisji przedstawiają się następująco:

  Komisja rewizyjna: Marcin Ogórek – przewodniczący, Arkadiusz Molenda, Krzysztof Pawlik, , Alicja Kordula
  Komisja skarg, wniosków i petycji: Ryszard Zając – przewodniczący, Alicja Kordula, Stanisław Kuźnar, Ewa Malec, Mariusz Ptaszek
  Komisja budżetu, finansów i rozwoju gospodarczego: Mariusz Ptaszek – przewodniczący, Andrzej Wołos, Edward Pułkowski, Grzegorz Kurek, Robert Wojcieszek
  Komisja gospodarki przestrzennej, budownictwa, komunikacji i bezpieczeństwa publicznego: Andrzej Gogacz – przewodniczący, Stanisław Kuźnar, Ryszard Zając, Grzegorz Kurek, Zdzisław Gregorczyk
  Komisja rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska: Igor Czerwiński – przewodniczący, Zdzisław Gregorczyk, Marek Kapusta, Andrzej Gogacz, Robert Wojcieszek
  Komisja zdrowia i opieki społecznej: Elżbieta Kowalska-Piechowicz – przewodnicząca, Marek Kapusta, Marcin Ogórek, Alicja Kordula
  Komisja edukacji, kultury, sportu, turystyki i promocji: Edward Pułkowski – przewodniczący, Ewa Malec, Krzysztof Pawlik, Igor Czerwiński, Arkadiusz Molenda.

  Płatny Metrobus?  Pod koniec sesji przyzwyczajeni byliśmy do tego, że burmistrz udziela odpowiedzi na zapytania i interpelacji radnych. Jednak w związku ze zmianami w ustawie o samorządzie gminnym pytania i interpelacje radni mogą kierować do burmistrza za pośrednictwem przewodniczącego rady drogą pisemną i w ten sam sposób uzyskiwać będą odpowiedź w ciągu 14 dni.

  W drodze wyjątku w punkcie wolnych wniosków burmistrz odniósł się do pytania radnej Ewy Malec o Metrobus, który za drobną opłatą mógłby kursować by po całej gminie. Piotr Kozłowski stwierdził, że taką decyzję musi podjąć po dokładnym przeanalizowaniu całej sytuacji. Nie ukrywał jednak, że według niego za część transportu na ternie gminy powinni odpowiadać prywatni przewoźnicy, zwłaszcza w miejscach gdzie kursy są dochodowe. Urząd miejski może interweniować przy połączeniach nieopłacalnych, a jednym z rozwiązań mógłby być właśnie płatny Metrobus.

  W punkcie wolnych wniosków radna Alicja Kordula zwróciła uwagę na skromnie udekorowane, według mieszkańców, Osiedle Energetyki w okresie świątecznym. Burmistrz powiedział, że w tym roku zawieszone zostaną te dekoracje, które znajdują się na wyposażeniu urzędu miejskiego, natomiast o ewentualnym poszerzeniu luminacji świątecznej w innych miejscach Kozienic myśleć będzie można w przyszłym roku.
  Zobacz galerię
  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Łukash zagrał w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Boże Narodzenie z przymrużeniem oka czyli najlepsze MEMY na święta  Życzenia na Boże Narodzenie. Śmieszne, krótkie, świąteczne SMS


  Top 10 restauracji w Radomiu według portalu TripAdvisor. Gdzie dobrze zjesz?
  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część I]

  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część II]

  [b]Powiedział mamie, że nie przyjedzie na Święta, a potem zrobił jej niespodziankę. Jak zareagowała? (STORYFUL/x-news)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>