Drugi medal radomskich lekkoatletów

/sid/
Piotr Szewczyk, lekkoatleta ZTE Radom, wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów J. Stobiecki
Piotr Szewczyk (ZTE Radom) wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w biegu na dystansie 400 m przez płotki. Podopieczny Ireneusza Zgrzebnickiego jest drugim radomskim lekkoatletom, który zdobył medal w Krakowie.

Wcześniej na najwyższym stopniu podium w skoku wzwyż stanęła Aneta Rydz. Szewczyk, podobnie jak Rydz uzyskał minimum na mistrzostwa Europy juniorów. Aby na nie wyjechać, w czasie mistrzostw kraju musiał znaleźć się na podium. Radomski płotkarz nie zawiódł. Uzyskał czas 52,66 sekundy, co dało mu 3. miejsce.

- Cieszymy się z medalu, ale jest drobny niedosyt - skomentował występ swojego podopiecznego Zgrzebnicki. - Piotr nie zmienił rytmu w drugim wirażu, co spowodowało, że biegł wolniej. Myślę, że mogło być trochę lepiej, ale ważne jest, że mamy medal.

Finał biegu na 400 m przez płotki wygrał Patryk Adamczyk z Młodzika Warszawa z czasem 51,57 sek.

W eliminacjach biegu na 200 metrów wystartowali Jakub Amanowicz z Juniora Pionki i Robert Kupis z ZTE Radom. Obaj ustanowili rekordy życiowe, ale nie zdołali awansować do finału. Kupis z wynikiem 22,62 sek. zajął 20. miejsce, Amanowicz z wynikiem 22,71 sek. sklasyfikowany został o trzy pozycje niżej.