Drugi medal radomskich lekkoatletów!

/sid/
Katarzyna Kwoka (z lewej) z ZTE Radom wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski seniorek w chodzie na dystansie 20 km. J. Stobiecki
Katarzyna Kwoka z ZTE Radom wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski seniorek w chodzie na dystansie 20 km. To drugi medal dla radomskiej ekipy w czasie trwających w Toruniu mistrzostw.

W Toruniu rozgrywane są mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. W pierwszym dniu złoty medal wywalczyła w pchnięciu kulą Agnieszka Dudzińska z ZTE Radom. Sobotę rozpoczęły zmagania chodziarek, z udziałem dwóch zawodniczek radomskiego klubu. Katarzyna Kwoka wywalczyła z czasem 1 godzina 33 minuty i 3 sekundy srebrny medal. Jolanta Karaś z czasem 1 godz. 48 min. i 39 sek. zajęła 9. miejsce. Wygrała Agnieszka Dygacz z AZS AWF Katowice 1 godz. 30 min. i 58 sek. Dla zawodniczki radomskiego klubu, rekordzistki Polski na dystansie 20 km, srebrny medal oznacza, że na pewno wyjedzie na mistrzostwa świata w Moskwie.