Drugi, srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w Londynie dla...

Drugi, srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w Londynie dla Radomia!

/sid/

Echo Dnia Radomskie

Mariusz Sobczak (z prawej) wywalczył srebrny medal rozgrywanych w Londynie igrzysk paraolimpijskich w skoku w dal. ©archiwum prywatne

Mariusz Sobczak z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom wywalczył srebrny medal rozgrywanych w Londynie igrzysk paraolimpijskich w skoku w dal.

Sobczak, który po raz pierwszy w igrzyskach reprezentuje Radom (wcześniej startował w barwach klubu ze Zduńskiej Woli) wymieniany był w gronie kandydatów do medalu. Nie zawiódł. Już w pierwszej serii ustanowił skokiem na odległość 5,14 metra rekord życiowy i objął prowadzenie w konkursie. Ukrainiec Roman Pavlyk, rekordzista świata i Europy, zdołał wyprzedzić lekkoatletę z Radomia, ale nie udało się to nikomu innemu.
    Ostatecznie wygrał Pavlyk z wynikiem 5,23 metra, przed Sobczakiem (5,14) i Rosjaninem Wladimirem Sviridowem (5,08). Drugi z Polaków startujących w konkursie, Marcin Mielczarek zajął 4. miejsce, a jego strata do brązowego medalisty wyniosła zaledwie 1 centymetr.

Sobczak jest drugim po Alicji Fiodorow lekkoatletom radomskiego klubu, który wywalczył medal w Londynie. Fiodorow zdobyła srebrny medal w biegu na 200 metrów. W sobotę pobiegnie na dwukrotnie dłuższym dystansie.

W czwartek w eliminacjach biegu na 800 metrów wystartuje obrońca tytułu mistrzowskiego, kolejny zawodnik Startu Radom, Marcin Awiżeń.