Drugi żłobek w Szydłowcu już działa. Uczęszczać tam będzie...

  Drugi żłobek w Szydłowcu już działa. Uczęszczać tam będzie dwadzieścia dzieci

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Oficjalne otwarcie drugiego żłobka w Szydłowcu.
  1/34
  przejdź do galerii

  Oficjalne otwarcie drugiego żłobka w Szydłowcu. ©Joanna Gołąbek

  Zakończyła się już budowa drugiego żłobka w Szydłowcu. W poniedziałek nastąpiło oficjalne otwarcie, zaś już dzisiaj zaczną uczęszczać do niego dzieci. Gmina otrzymała rządowe dofinansowanie, koszt wszystkich robót wyniósł prawie 900 tysięcy złotych.


  Kolejny żłobek wejdzie w skład Miejskiego Zespołu Żłobków. Powstał przy ulicy Staszica 3a i został dobudowany do budynku Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi numer 2 „Mali Odkrywcy”. W poniedziałek nastąpiło oficjalne otwarcie, poświęcenie placówki, a także zwiedzanie przez rodziców oraz dzieci, które będą do niego od dzisiaj uczęszczały.

  Dostali dofinansowanie


  Samorządowe władze wyszły na przeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, dzięki czemu na wykonanie drugiego żłobka otrzymały rządowe dofinansowanie „Maluch+ 2018”. Łącznie jego kwota wyniosła 400 tysięcy złotych. Do przetargu stanęły trzy firmy. Najdroższa oferta opiewała na ponad milion złotych, natomiast najtańsza na nieco ponad 897 tysięcy złotych. Wykonaniem tego zadania zajęła się radomska spółka Arbud.

  - To zawsze radosna okoliczność, gdy otwieramy tego typu placówki. Liczę na to, że dzięki funkcjonowaniu tego typu obiektu, życie w mieście stanie się łatwiejsze - mówił Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza, który przybył na uroczystość otwarcia żłobka. - To na prawdę bardzo budujące, że powstaje infrastruktura dla naszych mieszkańców. Dajemy przykład innym gminom. Mam osobistą satysfakcję, bo włodarze innych miejscowości przyjeżdżają i pytają o funkcjonowanie żłobka. Jesteśmy jednym z liderów pod względem zapewnienia przez samorząd opieki nad dziećmi do lat trzech. Nie tylko stwarzamy warunki, aby dzieci miały opiekę, ale przede wszystkim stwarzamy możliwości młodym mamom powrotu do pracy. Udowadniamy dzięki takim inwestycjom, że z Szydłowcem można wiązać swoją przyszłość - mówił burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

  Kolejny żłobek w mieście


  Przypomnijmy, że od 2016 działa również żłobek przy ulicy Kościuszki. Jego budowa trwała w 2015 roku, natomiast uroczyste oddanie miało miejsce na początku 2016. Urzędnicy z Szydłowca na budowę tego żłobka miasto również otrzymało rządowe dofinansowanie w wysokości 840 tysięcy złotych. W Miejskim Zespole Żłobków łącznie będzie 42 dzieci, z czego w pierwszym 22, a w drugim 20. Opłaty za uczęszczanie do obu żłobków będą wynosić około 400 złotych miesięcznie. Na ulicę Kościuszki uczęszczają dzieci do drugiego roku życia, natomiast na Staszica będą chodzić dzieci powyżej drugiego roku życia.

  - Trochę się boję, że nie będzie chciała zostać, jeść i płakać, chociaż dziś, gdy zwiedzamy żłobek, to mówi że nie chce stąd iść i podoba jej się tutaj - mówiła nam Ewelina Sałek, mama niespełna dwuletniej Julii.

  W nowym budynku znajdą się: sala gimnastyczno-korekcyjna, pokój odpoczynku, gabinet opiekunek, pomieszczenie socjalne i magazynowe, toalety. Projekt zakłada rozwiązania architektoniczne przyjazne środowisku. Pomieszczenia zostały rozplanowane zgodnie z rozporządzeniem ministra polityki społecznej.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>