Drużyna Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec pewnie wygrała z Jaguarem Wolanów

Filip Węglicki
Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec pewnie wygrał z GKS-em Jaguar Wolanów 3:0.
Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec pewnie wygrał z GKS-em Jaguar Wolanów 3:0. archiwum klubowe
16 października Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec zagrał z GKS-em Jaguar Wolanów w drugiej kolejce I ligi mazowieckiej.

Spotkanie zostało rozegrane 16 października, w niedzielę na hali w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 imienia Jana Pawła II przy ulicy Wschodniej 57 w Szydłowcu. W niedzielnym meczu szkoleniowcy Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec - Konrad Korzeniowski i Grzegorz Nowak dali zagrać Bartkowi Gregorkowi, Sylwesterowi Jankowi, Mariuszowi Myziakowi, Michałowi Bankowi, Konradowi Sobólowi, Pawłowi Jedynakowi, Piotrowi Czerniakowi, Jakubowi Pastuszce, Rafałowi Budzyńskiemu, Łukaszowi Lisowi, Adamowi Sąpórowi oraz Pawłowi Tyczyńskiemu. W pierwszym secie zespół z Szydłowca mocno dominował i finalnie zwyciężył tę część meczu 25:17. W drugiej partii siatkarze z Wolanowa nawiązali walkę z mocnym RAS-em, która jak się okazało była bezskuteczna, bowiem ekipa z Szydłowca wygrała tamtego seta 25:22. W trzeciej serii szydłowiecka drużyna poczuła oddech rywali na plecach i wygrała po zaciętej partii wynikiem 26:24. Siatkarze RAS-u zdobyli w całym spotkaniu 76 punktów, a stracili 63, więc ich przewaga była dość mocno widoczna.

Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec po dwóch rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie cztery punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W dotychczasowych rywalizacjach szydłowiecki zespół na osiem rozegranych setów wygrał pięć z nich i przegrał trzy. Siatkarze RAS-u mają na swoim koncie 176 zdobytych punktów i 167 straconych.

Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec rozegra kolejne spotkanie ligowe już w sobotę, 22 października. Mecz odbędzie się na hali przy ulicy Orłów Piastowskich 47 w Warszawie. Kolejnym rywalem szydłowieckiego zespołu będzie KTS Flot Iskra Warszawa, który przegrał dwa poprzednie spotkania. W meczu inauguracyjnym Flot przegrał z ProNutiva SKK Belsk Duży wynikiem 1:3. W kolejnej rywalizacji siatkarze z Warszawy ponieśli porażkę z rąk IŁ Capital Huraganu Stare Babice również 1:3. KTS Flot Warszawa zajmuje ósme miejsce w tabeli i ma na swoim koncie zero punktów i dwa wygrane sety.

Warto przypomnieć, że w szydłowieckiej drużynie przed startem sezonu doszło do kilku zmian kadrowych. Zespół ogłosił przedłużenie kontraktów z kilkoma zawodnikami z ubiegłego sezonu. Pierwszym z nich był kapitan drużyny Rafał Budzyński. Kolejnymi siatkarzami kontynuującymi współpracę z szydłowieckim zespołem są – libero Piotr Czerniak, środkowy Mariusz Myziak oraz przyjmujący Łukasz Lis.

W szydłowieckim zespole pojawiły się dwie nowe twarze. Pierwszym wzmocnieniem był pozyskany z Iskry Warszawa środkowy Jakub Pastuszka. Drugim ruchem transferowym poczynionym przez Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec było ściągnięcie Pawła Jedynaka ze Skaryszewa.