[DUŻO ZDJĘĆ] Bardzo udana gala MMA, Radom - Reszta Świata. Sprawdź wyniki!

SzS
W sobotę wieczorem w Radomiu odbywała się gala MMA, Thunderstrike Fight League - "Radom - Reszta Świata". Kibice zobaczyli w akcji 11 pojedynków. Poniżej zapis relacji na żywo poszczególnych pojedynków.

Wyniki poszczególnych pojedynków będzie można śledzić na naszym portalu
Jednym z patronów gali jest federacja KSW. Pojawił się Hubert "Małpa" Szymajda mistrz TFL podpisał kontrakt z KSW i powalczy w Lublinie.
- Marzenia się spełniają, ale wchodzę do KSW nie po to, aby tylko zaistnieć, ale też żeby udowodnić, że w TFL są mocni zawodnicy - powiedział Szymajda.

Lista walk

70 kg: Krzysztof Świętulski vs Michał Kostecki - jednogłośna wygrana Kosteckiego
Bardzo dobry i zacięty pojedynek, w którym sporą przewagę na poczatku miał Kostecki, ale Świętulski wytrzymał napór i ruszył do ataku. W trzeciej rundzie widać było, że Kosteckiemu wyraźnie brakuje już sił. Został sprowadzony do parteru i mocno obijany do parteru. Końcowy gong uratował go od nokautu.

66 kg: Dominik Tkaczyk (Radomski Klub Taekwondo) vs Patryk Ożóg - 1:2 wygrana Ożoga
Początek walki należał do Patryka Ożoga, który popisywał się szybkimi, wysokimi kopnięciami, ale zawodnik RKT, Dominik Tkaczyk, przewrócił przeciwnika, walka chwilę trwała w parterze. Nasz zawodnik od drugiej rundy musiał radzić sobie z rozciętym łukiem brwiowym, ale mimo to bardzo szybko przewrócił przeciwnika. Pod koniec drugiej rundy obaj mieli już bardzo mało sił, ale to Tkaczyk był aktywniejszy w oktagonie. Trzecia runda była bardzo zacięta, nie było w niej wiele akcji, ale to Dominik Tkaczyk był zdecydowanie lepszy. Sędziowie niejednogłośnie 2:1 orzekli wygraną Ożoga i kibice ten werdykt przyjęli gwizdami.

84 kg: Piotr Mochocki (Cross Fight Radom) - Michał Grzesiak - Wygrana Mochockiego w 3 rundzie przez TKO
Bardzo słaba pierwsza runda, w której mało aktywni byli obaj zawodnicy. dopiero na 10 sekund przed końcem rundy Mochocki został podcięty kopnięciem i przewrócił się, ale na szczęście przeciwnikowi zabrakło czasu, aby skończyć akcję. Przy głośnym dopingu Mochocki w drugiej rundzie był o wiele aktywniejszy od przeciwnika. Zyskał przewagę po mocnych sierpowych, ale rywal też szukał punktów pojedynczymi ciosami. W trzeciej rundzie w 47 sekundzie Mochocki mocnym ciosem powalił rywala i dokończył dzieła uderzając rywala kilka razy w głowę. Sędzia mógł tylko przerwać pojedynek, a Mochocki otrzymał wielkie brawa.

66 kg: Patryk Kaczmarczyk (Radomski Klub Taekwondo) - Szymon Biłas -**jednogłośna wygrana Kaczmarczyka**
Od pierwszych sekund Kaczmarczyk był szyki i agresywny, mocno dopadł do przeciwnika i w 50 sekundzie sprowadził przeciwnika do parteru. Szymona Białasa uratował gong, bo miał w końcówce pierwszej rundy spore problemy bo dwóch prawych prostych ciosach radomianina. w drugiej rundzie już w 20 sekundzie przeciwnik Kaczmarczyka został sprowadzony do parteru. Zawodnik RKT próbował różnych sposobów, żeby zakończyć walkę, ale Biłas dobrze się bronił, nie dał się trafiać. Również trzecia runda wyglądała podobnie. Kaczmarczyk szybko przewrócił rywala, próbował go uderzać, ale nie mógł znaleźć sposobu. Niemniej był zawodnikiem zdecydowanie lepszym i wygrał jak najbardziej zasłużenie.

70 kg: Piotr Przepiórka (Cross Fight Radom) vs Artur Berezowskyi (UKRAINA) - wygrana Bieriezowskiego w 1 rundzie przez duszenie zza pleców
W oktagonie zobaczyliśmy dwóch zawodników wywodzących się z zapasów. Przepiórka już w pierwszej rundzie przewrócił rywala. Ukrainiec kontynuował walkę z zakrwawionym czołem. Za chwilę krew pojawiła się również na łuku brwiowym radomianina. W 3 minucie i 50 sekundzie Berezowskij owinął ręce na gardle Przepiórki i po kilku sekundach nasz zawodnik się poddał.

120 kg: Marcin Łuczyński vs Michał Piwowarski - - wygrana Piwowarskiego przez duszenie gilotynowe w 1 rundzie
Walka dwóch ciężkich zawodników błyskawicznie przeniosła się do parteru. Piwowarski przewrócił przeciwnika i ten duszony w 3 minucie i 27 sekundzie poddał się.

77 kg: Marcin Skrzek (Cross Fight Radom) vs Gustavo De Oliveira (BRAZYLIA) - wygrana Skrzeka przez TKO w 1 rundzie
Kapitalny i bardzo mądry pojedynek Marcina Skrzeka!!! szybki, energiczny i skoncentrowany zawodnik z Radomia na nic nie pozwolił rywalowi. Groźny Brazylijczyk sprawiał na poczatku dobre wrażenie, ale w drugiej minucie został powalony przez Skrzeka. Seria mocnych uderzeń na głowę, sprawiła, że sędzia musiał zakończyć ten pojedynek. Radomski wojownik był żegnany gorącymi brawami.

77 kg: Mateusz Głuch (Radomski Klub Taekwondo) vs Vitaly Dżus(Ukraina), - wygrana Głucha w 1 rundzie po TKO
Dla Mateusza Głucha była to 10 zawodowa walka, ale pierwsza przed swoją publicznością. Pojedynek zakontraktowano 3x5 minut.
Kopnięcie w szczękę Ukraińca w 2 minucie i 5 sekundzie zakończyło tą walkę! Początek może na to nie wskazywał, Głuch się poślizgnął podczas jednego z kopnięć, na szczęście ataki rywala nie skończyły się niczym poważnym.

93 kg: Jakub Ozga (Criss Fight Radom) - Wojciech Kaźmieruk, - jednogłośna wygrana Ozgi
"OZi" Ozga mógł liczyć na gorące wsparcie kibiców Radomiaka.
Od 20 sekundy Ozga stojąc obijał leżacego przeciwnika, ale Kaźmieruk dobrze się zasłaniał i dotrwał do końca rundy. W drugiej rundzie obraz walki niewiele się zmienił. Ozga szybko przewrócił przeciwnika, uderzał go w parterze, ale niezwykle wytrzymały rywal potrafił się obronić. W trzeciej rundzie przez całe trzy minuty zawodnik radomski próbował zakończyć pojedynek przed czasem, ale Kaźmierczuk w parterze obronił się do samego końca.

66 kg: Sławomir Kołtunowicz (Radomski Klub Taekwondo) - Sergio Hidalgo (Hiszpania) - wygrana Kołtunowicza w 1 rundzie
Hiszpan już od pierwszych sekund był zmuszony do obrony w parterze. w końcu po serii ciosów, po 2 minutach 45 sekundach, sędzia przerwał walkę.
- Czuję się bardzo dobrze, przy takim dopingu walczyło się wspaniale. Cieszę się, że dostanę szansę walki o pas. Mam nadzieję, że nie zawiodę - mówił po walce Kołtunowicz.

Walka o międzynarodowy pas mistrzowski TFL:
84 kg: Cezary Kęsik (Lublin) - Mikchail Bureskhin (Białoruś) - wygrana Kęsika w 1 rundzie
Kęsik powrócił do MMA po dwuletniej przerwie. Na trybunach pojawiła się spora rzesza kibiców z Lublina.
Od poczatku ten pojedynek mógł się podobać. Kęsik zaatakował odważnie, ale rywal ponad trzy minuty dzielnie się bronił. W 3 minucie i 50 sekundzie po uderzeniach w tył głowy, sędzia poddał Białorusina.
Po tym pojedynku Kęsik otrzymał zaproszenie od KSW.