Duży sukces Weroniki Falkowskiej z AT Masters Radom

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Weronika Falkowska na podium w Gdańsku
Weronika Falkowska na podium w Gdańsku archiwum klubu
W Gdańsku zakończył się pierwszy z siedmiu turniejów z cyklu Lotos PZT POLISH TOUR. Trzecie miejsce w tej prestiżowej imprezie zajęła Weronika Falkowska, zawodniczka AT Masters Radom.

Ponieważ na świecie nie odbywają się żadne turnieje zawodowe, PZT zorganizował cykl turniejów dając tym samym szansę gry i rywalizacji wszystkim najlepszym krajowym zawodnikom i zawodniczkom.
W pierwszym turnieju wystartowała również zawodniczka AT Masters, Weronika Falkowska. Udział w zawodach może uznać za niezwykle udany, bowiem zajęła ostatecznie trzecie miejsce.
W pierwszej rundzie pokonała Wiktorię Rutkowską (AZS Poznań) 6/1 6/2. W ćwierćfinale sprawiła największą sensację, pokonując 7:5, 7:6, rozstawioną z numerem drugim Magdalenę Fręch (Górnik Bytom), klasyfikowaną na świecie na listach WTA na 169 pozycji.

W półfinale po bardzo wyrównanym meczu lepszą okazała się Anastasiya Shoshyna (Grunwald Poznań), która zwyciężyła 7/5 6/3. Reprezentantka Poznania ostatecznie wygrała cały turniej. Bezpośrednio z Gdańska wszyscy uczestnicy przenieśli się do Szczecina, gdzie odbędzie się drugi turniej z tego cyklu.

EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie