Dwa srebrne medale zdobyli lekkoatleci Opitmy Radom na mistrzostwach Polski juniorów ZDJĘCIA

Włodzimierz Łyżwa
Lekkoatleci Optimy Radom zdobyli dwa srebrne medale na mistrzostwach Polski juniorów w Toruniu. Julia Adamczyk (na zdjęciu) zdobyła srebro w skoku w dal do lat 18. Julia uzyskała wynik 5.66 metra. Do złota zabrakło 9 centymetrów. Mistrzynią Polski została Anna Rugowska z WLKS Wrocław z wynikiem 5.75 metra.Wicemistrzem Polski do lat 20 został Mateusz Gos w biegu na 3000 metrów. Uzyskał czas 8.30.98 minuty. Mistrzem Polski została Michał Zieleń z Technika Trzcinica z wynikiem 8.30.66 minuty.Zarówno Julia Adamczyk jak i Mateusz Gos, są podopiecznymi trenera Artura Błasińskiego.Zobacz zdjęcia radomskich medalistów>>>facebook Artur Błasiński

Mamy dwoje wicemistrzów Polski!
Pandemia, ani mrozy nie przeszkodziły Julii Adamczyk oraz Mateuszowi Gosowi z RLTL Optima Radom w wywalczeniu srebrnych medali podczas mistrzostw Polski w lekkiej atletyce
W miniony weekend w Toruniu w hali rywalizowali zawodnicy w kategorii U20 oraz U18. W tej drugiej kategorii, w skoku w dal, srebro wywalczyła Julia Adamczyk. Uzyskała wynik 5,66 m. Mateusz Gos "krążek" wywalczył w starszej kategorii, a w biegu na 3000 m uzyskał czas 8:30.98.