Dwie kobiety walczą o urząd burmistrza

  Dwie kobiety walczą o urząd burmistrza

  /pok/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Dwie kobiety walczą o urząd burmistrza
  Na razie w Zwoleniu dwie osoby zadeklarowały chęć ubiegania sie o fotel burmistrza - Bogusława Jaworska oraz Marzena Paduch.
  Dwie kobiety walczą o urząd burmistrza

  Sondaż w "Echu Dnia"


  W nadchodzącym tygodniu "Echo Dnia" będzie prowadziło na terenie miasta i gminy Zwoleń sondaż przedwyborczy - zapytamy państwa, kogo dziś wybraliby na burmistrza Zwolenia. Sondaż przeprowadzimy na bardzo dużej i reprezentatywnej próbie. Wyniki sondażu już za tydzień w piątek 21 maja w "Echu Powiśla".

  Już od dziś można także głosować na swoich kandydatów w sondzie internetowej widocznej na podstronie powiatu zwoleńskiego.  Kandydaci

  Kandydaci


  Marzena Paduch

  Ma 45 lat, urodziła się i mieszka w Zwoleniu. Była radną powiatu, działała w Solidarności, w latach 2005-2007 sprawowała mandat poselski z ramienia Samoobrony. Pracuje w Zakładzie Energetycznym w Zwoleniu, prowadzi też działalność gospodarczą zajmując się produkcją filmów i orga-nizacją imprez okolicznościowych. Gra również w zespole mu-zycznym. Mężatka, córka Marzena. Hobby - czytanie książek.

  Bogusława Jaworska

  Ma 55 lat, mieszka w Podzagajniku. Mężatka, dwie córki. Ukończyła rolnictwo na Akademii Rolniczej w Lublinie, potem jeszcze ekonomię i prawo europejskie. Kie-rowała wydziałem rolnictwa w Urzędzie Miasta w Zwoleniu, potem placówką terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Spo-łecznego w Zwoleniu. Pełniła też funkcję sekretarza zwoleń-skiego Starostwa Powiatowego. Do wyborów samorządowych startowała z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, od 2006 ro-ku jest burmistrzem Zwolenia.  Bogusława Jaworska będzie ponownie ubiegała się o fotel burmistrza, startując jako kandydatka PSL.

  - Bardzo dobra współpraca z Radą Miejską dała ładny efekt inwestycyjny - ocenia swoją kadencję - Staram się w miarę szybko reagować na zgłaszane przez mieszkańców problemy, zawsze mam czas dla ludzi i nie zdarzyło się, aby interesant nie został przyjęty. Szanuję odmienne zdanie moich rozmówców a dobre pomysły mieszkańców staram się zastosować w realizacji przedsięwzięć. Niejednokrotnie projekty inwestycyjne przed przyjęciem do realizacji konsultuję z mieszkańcami, którzy będą z danej inwestycji korzystać.

  Decyzję o ponownym kandydowaniu pani burmistrz uzasadnia chęcią kontynuowania zadań, które zostały rozpoczęte, a jeszcze się nie zakończyły.

  - Dopiero teraz będziemy mogli liczyć na refundację za inwestycje, które finansowaliśmy z własnego budżetu - podkreśla nasza rozmówczyni.
  Kontrkandydatką Bogusławy Jaworskiej będzie już na pewno Marzena Paduch, była posłanka "Samoobrony". Decyzję o tym podjęła na początku maja

  - W Radzie Powiatu zdobywałam samorządowe doświadczenie, praca w Sejmie pozwoliła mi wydeptać wiele ważnych ścieżek - uzasadnia - Jestem młodą osobą, ale z dużym doświadczeniem politycznym. I mając to doświadczenie chcę je wykorzystywać. A w Zwoleniu jest naprawdę dużo do zrobienia. Myślę, że byłabym w stanie podołać tym wyzwaniom...
  Marzena Paduch będzie ubiegała się o fotel burmistrza, kandydując z prywatnego komitetu nie związanego z żadną partią polityczną.

  PiS, SLD oraz PO nie wystawiły na razie swoich kandydatów.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (138)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (138) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ