MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dyscyplinarne zwolnienie Sebastiana Murawskiego, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. To wynik kontroli w urzędzie

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Sebastian Murawski (z lewej) został nagle zwolniony w środę 19 czerwca przez starostę radomskiego Waldemara Trelkę (z prawej).
Sebastian Murawski (z lewej) został nagle zwolniony w środę 19 czerwca przez starostę radomskiego Waldemara Trelkę (z prawej). Janusz Petz
Niespodziewana zmiana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu. Dyrektor instytucji Sebastian Murawski został nagle zwolniony przez starostę radomskiego Waldemara Trelkę.

Starosta radomski zwalnia nagle Sebastiana Murawskiego, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu

- Podjąłem dziś niełatwą, ale konieczną decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu stosunku pracy z panem Sebastianem Murawskim, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu, w trybie artykułu 52 Prawa pracy (zwolnienie dyscyplinarne) – informuje starosta Waldemar Trelka w swoim wpisie na stronie społecznościowej.

Jak dodaje starosta, ma to związek między innymi z wynikami okresowej kontroli wewnętrznej w Powiatowym Urzędzie Pracy.

- Kontrola wykazała naruszenia dyscypliny finansów publicznych oraz inne nieprawidłowości. Kolejny audyt w PUP właśnie trwa, a wstępne ustalenia wskazują na możliwe kolejne naruszenia przepisów. Wobec powyższego, jak również z uwagi na brak współpracy dyrektora przy wyjaśnieniu całej sytuacji, postanowiłem rozwiązać z nim umowę o pracę w takim właśnie trybie – dodaje starosta.
Mimo prób, nie udało nam się skontaktować z byłym już dyrektorem Sebastianem Murawskim.

Do sprawy wrócimy.

Przypomnijmy, że w 2020 roku Zarząd Powiatu Radomskiego powołał Sebastiana Murawskiego na stanowisko wicedyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Było to wówczas związane z nadzwyczajną sytuacją, spowodowaną absencją chorobową dotychczasowego dyrektora i trudnościami w należytym funkcjonowaniu urzędu, zwłaszcza w ramach Tarczy Antykryzysowej, ale też obsługi bezrobotnych. Zarówno starosta Waldemar Trelka, jak i Zarząd Powiatu do tej pory nie mieli krytycznych uwag o pracy dyrektora Murawskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie