Dzień Nauczyciela 2017 w Radomiu. Były nagrody, kwiaty i...

  Dzień Nauczyciela 2017 w Radomiu. Były nagrody, kwiaty i gratulacje

  Sok

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Najlepsi nauczyciele otrzymali nagrody Prezydenta Radomia. Gratulacje odbiera Artur Miedziński z Zespołu Szkół Muzycznych.
  1/29
  przejdź do galerii

  Najlepsi nauczyciele otrzymali nagrody Prezydenta Radomia. Gratulacje odbiera Artur Miedziński z Zespołu Szkół Muzycznych. ©Tadeusz Klocek

  Były życzenia, kwiaty i gratulacje pracownikom oświaty: władze Radomia w czwartek uhonorowały nauczycieli na uroczystej akademii.


  Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela był okazją, by podziękować nauczycielom za ich pracę i wychowanie.
  Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych. Obok gospodarzy, w tym prezydenta Radosława Witkowskiego, był też ks. biskup Piotr Turzyński. Kapłan zwrócił uwagę, jak ważne jest formowanie młodych ludzi, by nie zgubili drogi i przy tym zdobyli wiedzę.

  Życzenia stabilizacji zawodowej i satysfakcji z wykonywanej pracy zdominowały obchody.

  - Za nami ciężki rok, rok zmian w oświacie. Wszelkie decyzje, jakie w tym czasie podejmowaliśmy miały na celu minimalizowanie skutków reformy. Wielokrotnie rozmawialiśmy z nauczycielami i rodzicami uczniów. Większość zgłoszonych postulatów uwzględniliśmy. Każda szkoła otrzymała swoją szansę. Przed nami dalsze zmiany. Zapewniam, że tak jak do tej pory, wszelkie decyzje należące do władz miasta będą uwzględniały komfort państwa pracy - mówił do zgromadzonych nauczycieli prezydent Radosław Witkowski.

  Podczas uroczystości wyróżniającym się pedagogom i dyrektorom szkół zostały wręczone nagrody Prezydenta Miasta Radomia. W sumie w tym roku zostało przyznanych 116 nagród finansowych. Każdy z wyróżnionych odbierał gratulacje na scenie.
  Uroczystość była też okazją do wręczenia stypendiów uczniom radomskich szkół ponadgimnazjalnych - laureatom olimpiad przedmiotowych. Tak się złożyło, że wszyscy laureaci, to wychowankowie Zespołu Szkół numer 6 imienia Jana Kochanowskiego.

  Jak w rozmowach dodawali sami nauczyciele, dziś nie wystarczy tylko przekazywać sam program nauczania, ale wciąż się kształcić i doskonalić.

  Formą podziękowania dla pedagogów był towarzyszący uroczystości występ chóru nauczycielskiego „Festa Allegra”, który brawurowo zaśpiewał na estradzie.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]