Dziewiąta wygrana Powiślanki Lipsko. Lider pokonał rezerwy Radomiaka Radom (ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU)

Włodzimierz Łyżwa
W meczu klasy okręgowej, Radomiak II Radom przegrał 1:2 z Powiślanką Lipsko. Mecz rozegrano na stadionie Prochu w Pionkach bez udziału publiczności. Pod stadionem zjawili się fani Powiślanki i dopingowali swoich piłkarzy za ogrodzenia.

Radomiak II Radom - Powiślanka Lipsko 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Jakub Podsiadło 51, 1:1 Damian Nogaj 55, 1:2 Damian Nogaj 90.
Radomiak II: Kochalski - Drożyński (77 Lasota), Świdzikowski, Bodzioch, Grudziński - Rhuan, Nowakowski, Matos, Grotek (77 Osiej), Pankowski, Podsiadło.
Powiślanka: Wilk - Wolszczak, Cieciura, Bzikot, Zięba, Mikołajek, Bajor, Spychaj, Król (62 Chudyba), Chorab, Nogaj.

Rezerwy Radomiaka w bardzo mocnym składzie przystąpiły do tego meczu. Z szerokiej kadry pierwszego zespołu zagrali, bramkarz Mateusz Kochalski, obrońcy Maciej Świdzikowski, Mateusz Bodzioch, Mateusz Grudziński, pomocnicy Tiago Matos, Rhuan Castro, Jakub Nowakowski, Kacper Pankowski.

Powiślanka, lider tabeli bez porażki w lidze osiem zwycięstw, przystąpiła do meczu w najmocniejszym składzie na czele z grającym trenerem Jakubem Cieciurą, byłym piłkarzem Radomiaka.

O pierwszej połowie można tylko napisać, że się odbyła.
Na początku drugiej połowy szybko padły dwie bramki. W 51 minucie piłki po strzale Kacpra Pankowskiego nie opanował bramkarz Kamil Wilk i nadbiegający Jakub Podsiadło skierował futbolówkę do bramki. Odpowiedź Powiślanki była natychmiastowa. Damian Nogaj w sytuacji jeden na jednego pokonał Mateusza Kochalskiego. Za moment ten sam gracz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Radomiaka.
W doliczonym czasie gry po zagraniu Radosława Mikołajka do Damiana Nogaja, ten drugi z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.
Lider z Lipska nadal niepokonany. To była dziewiąta kolejna wygrana lidera i jak najbardziej zasłużona.