Zamknij

Echo Dnia

Dziki Cross w Kozłowie pod Radomiem. Pobiegło ponad 200 osób. Nasza dziennikarka najszybsza wśród kobiet (DUŻO ZDJĘĆ)

Ponad 200 osób wzięło udział w biegu „Dziki Cross” w Kozłowie w gminie Jastrzębia. Uczestnicy pobiegli na czterech dystansach.Biegacze zostali podzieleni

Sylwester Szymczak

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/194] Następne

Dziki Cross w Kozłowie pod Radomiem. Pobiegło ponad 200 osób. Nasza dziennikarka najszybsza wśród kobiet (DUŻO ZDJĘĆ)

Ponad 200 osób wzięło udział w biegu „Dziki Cross” w Kozłowie w gminie Jastrzębia. Uczestnicy pobiegli na czterech dystansach.

Biegacze zostali podzieleni na mniejsze grupy, aby zachować dystans i zastosować się do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Imprezę zorganizowało stowarzyszenie „Biegiem Radom”. Uczestnicy biegali na dystansie maratonu, półmaratonu, 10 kilometrów i 5 kilometrów. Co ciekawe to właśnie na tym najdłuższym dystansie było najwięcej chętnych, bo ponad 70 osób.

- Pogoda wyśmienita. Słoneczko świeci, jest bezwietrznie i dobra temperatura. Biegacze stęsknili się za takimi imprezami. Mamy uczestników między innymi z Lublina, Krakowa, czy Białegostoku. Wyniki nie są tu najważniejsze, bo i poziom biegaczy jest zróżnicowany. Najważniejsze, że jesteśmy tutaj i możemy pobiegać - mówi Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia Biegiem Radom.

Pośród maratończyków pierwsi dobiegli Sławomir Rusak i Karol Grabda. Obaj to znani biegacze z naszego regionu, regularnie zgarniają główne nagrody. Tutaj było kilku dobrych zawodników, ale w przeważającej mierze przyjechali biegacze-amatorzy, żeby miło spędzić czas.

Nasza redakcja ma też powody do zadowolenia, bo wśród kobiet w maratonie najlepszy czas uzyskała Agnieszka Rudnicka, od niedawna nasza redakcyjna koleżanka, która już od kilku lat biega z przyjaciółmi z Warki. 42 km pokonała z czasem 3 godziny, 48 minut.

- Szukaliśmy w internecie, czy są jakieś biegowe imprezy w weekend i trafiliśmy właśnie na Radom. Jechaliśmy tu ponad trzy godziny, ale naprawdę było warto. Piękny las, dobra trasa do biegania i fajna atmosfera. W Polsce na razie bardzo mało jest imprez o takim charakterze. Pandemia wszystko wstrzymuje - powiedział nam pan Marcin, biegacz z Białegostoku.

Już rozpoczęły się przygotowania do Biegu Konstytucji 3 maja. W planach jest organizacja Półmaratonu Radomskiego Czerwca. Miejmy nadzieję, że uda się obie imprezy przeprowadzić w miarę normalnie. zaprezentujemy również jeszcze jedną galerię.

ZOBACZ ZDJĘCIA BIEGACZY, KLIKNIJ DALEJ, NASTĘPNE =====>>>>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy