Dziś Dzień Matki. Nie zapomnijcie o swoich mamach!

  Dziś Dzień Matki. Nie zapomnijcie o swoich mamach!

  Antoni SOKOŁOWSKI sokolowski@echodnia.eu

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Dziś koniecznie musimy złożyć życzenia naszym mamom. Dajmy im odczuć, chociaż w tym jednym dniu w roku, że wychowały nas na porządnych ludzi.
  - Uśmiech i buziak od dziecka jest najwspanialszym prezentem na Dzień Matki – mówi Monika Malinowska z Radomia, która wybrała się na spacer ze swoją

  - Uśmiech i buziak od dziecka jest najwspanialszym prezentem na Dzień Matki – mówi Monika Malinowska z Radomia, która wybrała się na spacer ze swoją córeczką Julią. ©Tadeusz Klocek

  Jakie prezenty na Dzień Matki?


  Na pewno dobrym pomysłem jest kupienie książki, płyty lub filmu z gatunków ulubionych przez naszą mamę. Można też zaprosić mamę do restauracji, teatru lub do kina, ofiarować biżuterię, zaproszenie do SPA, czy kosz z kosmetykami lub słodyczami. Kolejne, bardziej ryzykowne prezenty to elementy garderoby, jak bielizna, ubrania czy buty. Najgorsze z możliwych pomysłów to kupowanie sprzętów gospodarstwa domowego oraz... brak pamięci o tym święcie.  Dzień Matki jest na pewno jednym z najpiękniejszych w roku, bo i mama w większości przypadków jest, albo była jedną z najważniejszych osób w naszym życiu.

  Pani Weronika jest matką od półtora roku.
  Wraz z mężem oczekiwała trzy lata na dziecko, ucieszyli się oboje, gdy narodził się synek. Jednak dziś przyznaje, że mimo dużej wiedzy, nie spodziewała się, że wychowanie maleństwa wymaga tak wiele wysiłku.

  - Ciągle jestem niewyspana. Synek wymaga stałej opieki, często płacze często, nie daje mi spać. Zapomniałam, co to znaczy długi sen. Wydaje mi się, że nigdy już nie odpocznę, ale jednocześnie jestem szalenie dumna i przepełniona radością, że mam dziecko. Bycie matką daje mi tak dużo siły, że mimo trudu cieszę się tym każdego dnia - wyznaje radomianka.

  Prezenty na Dzień Matki są zależne od wieku. Najczęściej ofiarujemy kwiaty czy kosmetyki, a młodsze dzieci rysują laurki. Można też mamie kupić perfumy, czekoladki, albo upiec ciasto. Przedszkolaczki szykują zwykle mini-przedstawienia, a mamy, obwieszone aparatami fotograficznymi, cieszą się z każdego zdania wypowiedzianego przez nie wierszyka.

  NIE WSZYSTKO TAK PIĘKNE

  Jednak nie wszystko w tym dniu jest piękne. Gdy już dzieci podrosną mamy czują się okropnie, gdy ich zapracowane pociechy nawet do nich nie zadzwonią.

  - Syn kończył prawo na uniwersytecie, ale dwa lata temu stała się tragedia i zginął w wypadku. Został potrącony przez samochód na ulicy. Została nam jedyna córka - studentka, która wyjechała do Anglii i nie chce wracać. Pewnie w Dniu Matki porozmawiamy sobie przez Internet. Jednak dla mnie będzie to smutny dzień. Pójdę na grób do syna i jedynie, co mogę zrobić, to przypomnieć wszystkie jego wspaniałe chwile - mówi pani Kazimiera.

  Zanikają już wielopokoleniowe rodziny mieszkające w jednym domu. Dzieci coraz szybciej usamodzielniają się, wyjeżdżają za pracą. Dlatego nawet rodzinne spotkanie w Dniu Matki może być niecodziennym prezentem dla zabieganych mam i dzieci.
  RODZINNE ŚWIĘTO

  Daje się zauważyć, że Dzień Matki, podobnie jak wiele innych świąt okolicznościowych, staje się też wydarzeniem handlowym. Producenci np. słodyczy szykują specjalne opakowania na swój towar, a supermarkety szykują alejki z prezentami, przyciągają klientów rabatami, propozycjami prezentów. Z kolei niektóre dzieci, kupując drogi prezent, tłumią wyrzuty sumienia, że przez cały rok niewiele mieli czasu dla swoich mam.

  - Gdy pierwszy raz dostałam laurkę od swojej córeczki, to popłakałam się z radości. Moja 3-letnia Julcia niezgrabnie namazała jakieś kwiatki na kartce, ale dla mnie były one najpiękniejsze - opowiada pani Magda.
  Okazuje się więc, że czasami to nie drogie prezenty, a własnoręcznie przygotowane upominki ucieszą najbardziej nasze mamy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo