E. Leclerc Moya Radomka wywalczyła historyczny awans i zagra o medale! (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
W meczu siatkarskiej Tauron Ligi, ekipa E. Leclerc Moya Radomka Radom pokonała DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Było to trzecie, decydujące spotkanie, dzięki czemu radomska drużyna awansowała do półfinału. Tu o medale bić się będzie z Chemikiem Police. To było znakomite spotkanie w wykonaniu zespołu z Radomia. Nie licząc trzeciego seta i lekkiej "czkawki", to w pozostałych zespół nie zawiódł i okazał się zdecydowanie lepszy. Lepiej pod każdym względem trudy tego spotkania wytrzymała drużyna Radomki. Początek pierwszego seta to dobra gra gospodyń i prowadzenie 5:2, ale rywalki szybko odrobiły straty. Legionovia popełniała sporo błędów, ale potrafiła wykorzystywać błędy radomianek. Było nawet 18:20, ale końcówka pierwszego seta należała już do E.Lerclerc Radomki. W drugim secie rządziła praktycznie już jedna drużyna. Zaczęło się od 5:0, potem 10:6 i dalej 15:8. Legionovia była bardzo bezradna. Ostatecznie Radomka rozgromiła przeciwniczki 25:15. Pierwsze dwa sety zbyt łatwo wygrał zespół trenera Marchesiego i zbytnio rozluźniły się  zawodniczki z Radomia. Siatkarki Legionovii jeszcze podjęły walkę, zacięcie wygrały końcówkę trzeciego seta i przedłużyły nadzieję. W ostatniej części był już tylko nokaut. Zaczęło się od 8:2 i praktycznie w tym momencie przyjezdne kompletnie się poddały. Radomka grała jak nakręcona i wygrała ten set wysoko i w świetnym stylu. Przed zespołem walka o medale w strefie 1-4. W półfinale E.Leclerc Moya Radomka zagra z Chemikiem Police. Pierwszy mecz w Radomiu. Prawdopodobnie już w poniedziałek. Zespoły grają do dwóch zwycięstw.  E.Leclerc Moya Radomka Radom - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 3:1 (25:23, 25:15, 23:25., 25:10)Radomka: Skorupa 5, Honorio 22, Bjelica 29, Samara Rodrigues 7, Bałucka 5, Moskwa 9, Witkowska (libero) oraz Picussa 1, Biała.Legionovia: Grabka 1, Rivero Marin 6, Różański 18, Szczyrba 10, Tokarska 5, Stafford 15, Kulig (libero) oraz Lemańczyk (libero), Majkowska 3, Matejko.Sędziowie: Marek Lagierski i Marek Budzik.MVP: Ana Bjelica (E.Leclerc Moya Radomka Radom).
W meczu siatkarskiej Tauron Ligi, ekipa E. Leclerc Moya Radomka Radom pokonała DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Było to trzecie, decydujące spotkanie, dzięki czemu radomska drużyna awansowała do półfinału. Tu o medale bić się będzie z Chemikiem Police. To było znakomite spotkanie w wykonaniu zespołu z Radomia. Nie licząc trzeciego seta i lekkiej "czkawki", to w pozostałych zespół nie zawiódł i okazał się zdecydowanie lepszy. Lepiej pod każdym względem trudy tego spotkania wytrzymała drużyna Radomki. Początek pierwszego seta to dobra gra gospodyń i prowadzenie 5:2, ale rywalki szybko odrobiły straty. Legionovia popełniała sporo błędów, ale potrafiła wykorzystywać błędy radomianek. Było nawet 18:20, ale końcówka pierwszego seta należała już do E.Lerclerc Radomki. W drugim secie rządziła praktycznie już jedna drużyna. Zaczęło się od 5:0, potem 10:6 i dalej 15:8. Legionovia była bardzo bezradna. Ostatecznie Radomka rozgromiła przeciwniczki 25:15. Pierwsze dwa sety zbyt łatwo wygrał zespół trenera Marchesiego i zbytnio rozluźniły się zawodniczki z Radomia. Siatkarki Legionovii jeszcze podjęły walkę, zacięcie wygrały końcówkę trzeciego seta i przedłużyły nadzieję. W ostatniej części był już tylko nokaut. Zaczęło się od 8:2 i praktycznie w tym momencie przyjezdne kompletnie się poddały. Radomka grała jak nakręcona i wygrała ten set wysoko i w świetnym stylu. Przed zespołem walka o medale w strefie 1-4. W półfinale E.Leclerc Moya Radomka zagra z Chemikiem Police. Pierwszy mecz w Radomiu. Prawdopodobnie już w poniedziałek. Zespoły grają do dwóch zwycięstw. E.Leclerc Moya Radomka Radom - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 3:1 (25:23, 25:15, 23:25., 25:10)Radomka: Skorupa 5, Honorio 22, Bjelica 29, Samara Rodrigues 7, Bałucka 5, Moskwa 9, Witkowska (libero) oraz Picussa 1, Biała.Legionovia: Grabka 1, Rivero Marin 6, Różański 18, Szczyrba 10, Tokarska 5, Stafford 15, Kulig (libero) oraz Lemańczyk (libero), Majkowska 3, Matejko.Sędziowie: Marek Lagierski i Marek Budzik.MVP: Ana Bjelica (E.Leclerc Moya Radomka Radom). Sylwester Szymczak