ECHO WOLANOWA

Materiał informacyjny

POWRÓT POLICJI DO GMINY WOLANÓW

ECHO WOLANOWA

W piątek 24 kwietnia br. miało miejsce otwarcie Posterunku Policji w Wolanowie, funkcjonującego w strukturze Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. W symbolicznym otwarciu wzięła udział Pani Wójt Ewa Markowska - Bzducha, Komendant Miejski Policji w Radomiu podinsp. Robert Hodio oraz Kierownik Posterunku Policji w Wolanowie st. asp. Adam Smagieł. W krótkim przemówieniu Pani Wójt wyraziła serdeczne podziękowania Parlamentarzystom Ziemi Radomskiej, a zwłaszcza Ministrowi Markowi Suskiemu za jego wsparcie w działaniach na rzecz powrotu Policji do Wolanowa. Podziękowania złożyła również na ręce Komendanta Miejskiego Policji za wsparcie merytoryczne ze strony Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu oraz Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu. Na powrót Policji do Wolanowa Mieszkańcy czekali ponad 7 lat. Posterunek Policji w Wolanowie mieści się w dawnych pomieszczeniach, należących do gminy, które zostały na potrzeby posterunku pięknie odnowione. Gmina wydała na ten cel ponad 80 tys. zł. Policja pięknie wyposażyła pomieszczenia. Obecnie na Posterunku Policji w Wolanowie pracuje 8-osobowa Załoga, w skład której wchodzą: Kierownik Posterunku, 2 Dzielnicowych, 2-osobowy Zespół Kryminalny oraz 3-osobowy Zespół Prewencji. Powrót Policji do Gminy Wolanów jest odpowiedzią na oczekiwania Mieszkańców i wielką radością władz gminy. Już pierwszego dnia funkcjonowania Posterunku pojawiła się znaczna grupa Mieszkańców potrzebujących interwencji Policji. Poniżej udostępniamy kontakt do Posterunku Policji w Wolanowie.

Posterunek Policji w Wolanowie
ul. Radomska 20A
26-625 Wolanów
Godziny otwarcia: 7.30 – 15.30
W innych godzinach kontakt telefoniczny
pod numerami: 48 345-37-41 lub 48 345-37-42
fax: 48 345-37-43

MASECZKI DLA SOŁECTWA

ECHO WOLANOWA

Z dużym odzewem spotkała się akcja szycia maseczek ochronnych dla Mieszkańców Gminy zainicjowana przez Wójt Gminy Wolanów – Ewę Markowską - Bzducha. Radni i Sołtysi z zaangażowaniem przystąpili do realizacji inicjatywy w Sołectwach. Na potrzeby tej akcji z budżetu sfinansowano zakup niezbędnych materiałów czyli bawełnianej tkaniny oraz gumy. Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie zajęło się zaopatrzeniem i dystrybucją materiałów. Państwo Radni i Sołtysi znaleźli Wolontariuszy do szycia maseczek i niejednokrotnie sami zasiedli do maszyn.

A następnie dystrybuowali maseczki wśród Mieszkańców. Pomagali również Strażacy z OSP w Mniszku i Strzałkowie. Inspiracją dla akcji było szycie maseczek przez Warsztaty Terapii Zajęciowej „Pozytywni” w Młodocinie Większym, które od pierwszych dni epidemii szyły maseczki dla personelu medycznego. I tak wspólnymi siłami Mieszkańcy Gminy Wolanów zostali zaopatrzeni w maseczki ochronne uszyte w sołectwie. Łącznie wykonano około 8 tysięcy maseczek. Wójt Ewa Markowska - Bzducha, Rada Gminy Wolanów oraz Sołtysi składają serdeczne podziękowania Wszystkim Wolontariuszom, którzy z zapałem włączyli się w akcję szycia maseczek dla Mieszkańców poszczególnych Sołectw.

ZDALNA SZKOŁA W GMINIE WOLANÓW

ECHO WOLANOWA

W dniu 6.04.2020 roku Gmina Wolanów złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Zdalna Szkoła w Gminie Wolanów” na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych z terenu gminy. Już 09.04.2020 roku Gmina Wolanów znalazła się na liście wniosków grantowych wybranych do dofinansowania. W ramach tego projektu zostało zakupionych 25 laptopów wraz z oprogramowaniem. Wartość otrzymanego dofinansowania to kwota 68 849,05 zł. Wsparciem zostały objęte wszystkie cztery placówki oświatowe podległe Gminie. Komputery mają przede wszystkim służyć uczniom z terenu gminy, którzy z powodu pandemii uczestniczą w zajęciach lekcyjnych zdalnie, pozostając w swoich domach.

Sprzęt został zakupiony w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020 Osi Priorytetowej I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1:, Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach na potrzeby realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Wcześniej już na początku 2020 r. Gmina Wolanów przekazała 24 laptopy na potrzeby szkół funkcjonujących na terenie gminy w ramach projektu Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego - szkolenia komputerowe oraz zakup 24 laptopów.

GOPS W WOLANOWIE PODJĄŁ WSPÓŁPRACĘ Z RADOMSKIM BANKIEM ŻYWNOŚCI

ECHO WOLANOWA

W dniu 1 kwietnia 2020 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolanowie podpisał umowę z Radomskim Bankiem Żywności na realizację zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2019 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pomocą zostało objęte 150 osób (42 rodziny) z terenu gminy. Żywność wydawana będzie w trzech transzach.

Pierwsza transza 2157 kg żywności została przekazana potrzebującym 9 kwietnia 2020 r. Dystrybucją paczek zajmowali się Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Planowany termin odebrania z Banku Żywności drugiej transzy żywności został wyznaczony na dzień 21 maja 2020 roku. Termin odebrania trzeciej transzy żywności nie został jeszcze ustalony. Łącznie GOPS przekaże potrzebującym 6.480,96 kg żywności.

ECHO WOLANOWA
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3