Egzamin gimnazjalny 2014: Historia i WOS [ODPOWIEDZI | TEST...

  Egzamin gimnazjalny 2014: Historia i WOS [ODPOWIEDZI | TEST | ARKUSZ]

  Zdjęcie autora materiału

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Odpowiedzi z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2014 z historii i WOSopublikujemy po zakończeniu testu

  <B><a href="http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140422/EDUKACJA/140429920">Odpowiedzi z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2014 z historii i WOS</A>opublikujemy po zakończeniu testu</B>

  Jakie pytania znajdą się na teście z historii i wiedzy o społeczeństwie EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2014? Okaże się już w środę, 22 kwietnia, kiedy to gimnazjaliści z całej Polski sprawdzą swą wiedzę w teście gimnazjalnym. Odpowiedzi egzaminu gimnazjalnego z historii i WOS opublikujemy tuż po zakończeniu testu w serwisie EDUKACJA.
  Odpowiedzi z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2014 z historii i WOSopublikujemy po zakończeniu testu

  <B><a href="http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140422/EDUKACJA/140429920">Odpowiedzi z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2014 z historii i WOS</A>opublikujemy po zakończeniu testu</B>

  EGZAMIN GIMNZJALNY 2014 z historii i WOS - ODPOWIEDZI - ARKUSZE - TESTY  Jak co roku egzamin gimnazjalny rozpocznie się od testu humanistycznego.
  Najpierw, o godzinie 9.00 będzie test z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, a po krótkiej przerwie, od godziny 11.00 z zakresu języka polskiego. Egzamin, to prawdziwy maraton. Mówią o tym ci, którzy taki egzamin maja już za sobą.

  - Przypominam sobie, że test nie był łatwy. Trzeba było powtarzać wiele materiału. Przydały się też testy próbne, które rozwiązywaliśmy w szkole - opowiada Ola, jedna z obecnych licealistek.
  W ubiegłym roku była charakterystyka odważnego bohatera literackiego. Co będzie w tym roku, okaże się w środę rano.

  EGZAMIN GIMNZJALNY 2014 z historii i WOS - ODPOWIEDZI - ARKUSZE - TESTY


  NA EGZAMINIE GIMNAZJALNYM POTRZEBNA GLUKOZA

  Beata Bartosz, znany dietetyk z Kielc radzi gimnazjalistom, jak przygotować się do TESTU GIMNAZJALNEGO 2014. Odpowiednia ilość snu, lekkie i regularne posiłki oraz zdrowe przekąski podczas nauki pomogą uczniom przygotować się do egzaminu gimnazjalnego. Przed samym testem trzeba koniecznie zjeść lekkie śniadanie. Ostatnie dni przygotowań do egzaminu gimnazjalnego są dla uczniów bardzo stresujące, a młodzież często uczy się do ostatniej chwili, również w nocy.

  - To poważny błąd, bo nasz mózg do sprawnego funkcjonowania potrzebuje odpoczynku. Dlatego ważne jest, by się wysypiać w dobrze wywietrzonym pomieszczeniu. Dzięki temu nasz mózg będzie sprawniej funkcjonował. Przed wyjściem z domu trzeba też zjeść lekkie śniadanie, które dostarczy organizmowi energii - radzi dietetyk Beata Bartosz. Ogromny wpływ na naukę ma też odpowiednia dieta, która musi być zbilansowana i dostarczać mózgowi "paliwa", czyli odpowiedniej ilości glukozy. - Posiłki powinny być regularne i nie za bardzo kaloryczne. Do wydajnej pracy mózg potrzebuje glukozy. Ważne, żeby dostarczać ją organizmowi w postaci węglowodanów, najlepiej złożonych, które znajdziemy w pieczywie z mąki z pełnego przemiału, kaszach, brązowym ryżu i warzywach - podpowiada dietetyk.

  - Na koncentrację i lepszą pamięć wpływają też witaminy z grupy B, przede wszystkim B3 i B8 oraz lecytyna. Dlatego warto jeść drób, tuńczyka, wątróbkę, fasolę, groch orzeszki ziemne czy soję. Z kolei w otrębach, pestkach dyni i słonecznika jest żelazo, które jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania czerwonych krwinek, które transportują krew w organizmie - dodaje Beata Bartosz.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo