Egzamin gimnazjalny 2014 matematyka - odpowiedzi i arkusz...

  Egzamin gimnazjalny 2014 matematyka - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

  Zdjęcie autora materiału

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Odpowiedzi, arkusze pytań i testy egzaminu gimnazjalnego 2014 z matematyki opublikujemy tuż po zakończeniu egzaminu w serwisie EDUKACJA.

  Odpowiedzi, arkusze pytań i testy egzaminu gimnazjalnego 2014 z matematyki opublikujemy tuż po zakończeniu egzaminu w serwisie EDUKACJA.

  <b>Egzamin gimnazjalny 2014 trwa. W środę gimnazjaliści piszą część matematyczno - przyrodniczą. </b>O godzinie 9 gimnazjaliści rozpoczną <b>test z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka i geografia)</b>. Po nich przyjdzie czas na egzamin gimnazjalny z matematyki. <b>Odpowiedzi i arkusze pytań egzaminu gimnazjalnego z matematyki </b>podamy tuż po zakończeniu egzaminu.
  Odpowiedzi, arkusze pytań i testy egzaminu gimnazjalnego 2014 z matematyki opublikujemy tuż po zakończeniu egzaminu w serwisie EDUKACJA.

  Odpowiedzi, arkusze pytań i testy egzaminu gimnazjalnego 2014 z matematyki opublikujemy tuż po zakończeniu egzaminu w serwisie EDUKACJA.

  Egzamin gimnazjalny 2015 [MATEMATYKA PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE] - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 ODPOWIEDZI NA ECHODNIA.EU


  W czwartek, 24 kwietnia po zakończeniu testu z matematyki w serwisie EDUKACJA opublikujemy arkuszy pytań i odpowiedzi.  POBIERZ Egzamin gimnazjalny 2014 - matematyka - ARKUSZ

  Oto pierwsze sugerowany ODPOWIEDZI Z Egzaminu Gimnazjalnego 2014 z matematyki. Za chwile podamy kolejne - prosimy co kilka minut odświeżać stronę
  Zadanie 1.
  C - 156

  Zadanie 2.
  D - 36

  Zadanie 3.
  1 - przez 8 godzin taką samą partię butelek wykonają 3 takie maszyny - prawda
  2- połowę partii takich butelek 6 maszyn wykona przez 2 godziny - prawda

  Zadanie 4.
  B - 300/(900-1)

  Zadanie 5.
  B - 317

  Zadanie 6.
  D - odległość, którą przejechał zawodnik na rowerze była 5 razy większa od odległości którą przebiegł

  Zadanie 7.
  A - 10 i 11

  Zadanie 8.
  B - 3

  Zadanie 9.
  B - 22

  Zadanie 10.
  D 4n+2

  Zadanie 11.
  C - 90 minut

  Zadanie 12.
  A

  Zadanie 13.
  B - funkcja przyjmuje wartość 0 dla argumentu 1

  Zadanie 14.
  1 - liczba p2 jest mniejsza od liczby p3 - fałsz
  2 - liczby p2 i p3 są mniejsze od 1/6 - fałsz

  Zadanie 15.
  D - 1 - 2 - 7

  Zadanie 16.
  1 - jeden z boków prostokąta ma długość 8 - prawda
  2 - obwód prostokąta równy jest 20 prawda

  Zadanie 17.
  C - 68

  Zadanie 18.
  A - 9√6

  Zadanie 19.
  Nie, bo C - odległość OE jest większa niż wysokość EW trójkąta ABW

  Zadanie 20.
  C - objętość walca stanowi 3/4 objętości kuli

  Zadanie 21.
  Koszt z kartą rabatową: 10x8+6x9= 134 zł
  Koszt bez rabatu: 16x12=192 zł
  192-134=58 zł, o tyle Wojtek zapłacił mniej
  Przy koszcie karty rabatowej 50 złotych, można stwierdzić, że zakup Wojtka był opłacalny. Zarobił 8 zł.

  Zadanie 22.
  Pierwszy sposób:
  na podstawie związków miarowych, kąty wewnętrzne w trójkącie ABC mają miary 90 stopni, 60 stopni i 30 stopni. Na podstawie twierdzenia o sumie miar kątów wewnętrznych w każdym trójkącie, miary kątów w trójkącie MKL wynoszą 90, 60 i 30 stopni. Na podstawie cechy podobieństwa trójkątów kkk, trójkąty ABC i MKL są podobne.

  Drugi sposób:
  w trójkącie MKL bok MK= A, bok KL=2A. Stosunki odpowiednich boków w obu trójkątach są równe 4/2=2A/A. Na podstawie cechy podobieństwa trójkątów prostokątnych, trójkąty ABC i MKL są podobne.


  Zadanie 23.
  V=64 cm3, to krawędź A=4 cm. Pole całkowite sześcianu wynosi 96 cm2. Pola powierzchni obu brył są równe, ponieważ po wycięciu sześcianu w polu nowej bryły pojawią się trzy ściany (kwadraty) dokładnie takie same jak te, które zostały wyjęte.  Za chwile podamy kolejne - prosimy co kilka minut odświeżać stronę


  ------------------ ------------------------ ------------------------

  A tak o egzaminie gimnazjalnym 2014 z matematyki pisaliśmy przed jego rozpoczęciem

  Czwartkowy egzamin gimnazjalny też będzie składał się z dwóch bloków. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki.  Prace uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

  Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek, to będzie go pisać w drugim terminie - 2, 3 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas egzaminu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

  Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum.

  Powtórka egzaminu gimnazjalnego, w celu poprawy wyniku, nie jest możliwa. Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

  UWAGA gimnazjaliści

  Przypominamy uczniom najważniejszy dla nich punkt aktualnych procedur Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczący przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego.

  "Na egzamin uczeń (słuchacz) przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Nie wolno używać kalkulatora. Nie wolno przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych".

  Egzamin gimnazjalny 2014. Część matematyczno-przyrodnicza. Arkusze zadań CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna) na Pomorska.pl

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (132)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (132) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo