Egzamin Gimnazjalny 2016 w Radomiu. Dziś język polski,...

  Egzamin Gimnazjalny 2016 w Radomiu. Dziś język polski, historia i WOS

  Sok

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  - Pytania na egzaminie nas nie zaskoczą – mówili Nikolas Zawal i Jakub Szymański, gimnazjaliści z klasy III C Publicznego Gimnazjum numer 13 w Radomiu,
  1/11
  przejdź do galerii

  - Pytania na egzaminie nas nie zaskoczą – mówili Nikolas Zawal i Jakub Szymański, gimnazjaliści z klasy III C Publicznego Gimnazjum numer 13 w Radomiu, przed wejściem do klasy. ©Tadeusz Klocek

  Od historii, wiedzy o społeczeństwie, po język polski: dwa bloki pytań mieli w poniedziałek gimnazjaliści na egzaminach.


  Trzydniowy maraton z egzaminami dla uczniów trzecich klas gimnazjów rozpoczął się w poniedziałek. Na początek były dwa egzaminy: z historii wraz z wiedzą o społeczeństwie, a po godzinnej przerwie był język polski.

  Dla uczniów historia zawsze stanowi jakąś zagadkę, bo do końca nie wiadomo, co może pojawić się w arkuszu pytań. Wielu zgadywało, że część pytań będzie odnosiło się do ważnych rocznic, jakie w tym roku wypadają, choćby 1050 lat od przyjęcia Chrztu Polski.

  Arkusz egzaminacyjny z historii i WOS zawierał część zamkniętych zadań. Uczeń sam wybierał odpowiedź z zaproponowanych w arkuszu. Odnosiły się do zamieszczonych w teście tekstów, ilustracji, map.

  - Jak pójdzie? Zobaczymy. Z polskiego przyda się znajomość lektur – mówiły gimnazjalistki Agnieszka i Ewa.
  Druki testów dotarły do szkół rano, przywieźli je kurierzy. Prace były opatrzone kodem. Egzaminator sprawdzający potem test, nie będzie wiedział, kto go pisał.

  - Cały egzamin przebiega bez najmniejszych problemów. W naszej szkole do egzaminów przystąpili uczniowie z dziewięciu klas – mówi Tomasz Gogacz, dyrektor Publicznego Gimnazjum numer 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Noblistów Polskich.

  We wtorek, 19 kwietnia uczniowie zdają z części matematyczno – przyrodniczej. O godzinie 9.00 zasiądą do pisania testu z zakresu przedmiotów przyrodniczych, a o 10.00 - z matematyki.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>