Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2020 POLSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE. Co było na egzaminie?

Izabela Adamska-Krych
Izabela Adamska-Krych
Egzamin ósmoklasisty 2020 rozpoczął się we wtorek, 16 czerwca.
Egzamin ósmoklasisty 2020 rozpoczął się we wtorek, 16 czerwca.
Egzamin ósmoklasisty 2020 wystartował we wtorek, 16 czerwca. Ósmoklasiści zmierzą się z językiem polskim. W tym materiale, tuż po zakończeniu egzaminu, znajdziesz arkusze i odpowiedzi.

WAŻNE:

Egzamin ósmoklasisty 2021 - język polski. Odpowiedzi i arkusze CKE z testu 8-klasisty z języka polskiego

opublikujemy w dzień egzaminu około godziny 13

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki 2021. Zobacz arkusz i odpowiedzi
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z MATEMATYKI 2021. ARKUSZ PYTAŃ CKE I ODPOWIEDZIPróbny egzamin ósmoklasisty matematyka - arkusz pytań i odpowiedzi 18.03.2021
KLIKNIJ W ZDJĘCIE I PRZEJDŹ DO ARKUSZA PYTAŃ ORAZ ODPOWIEDZI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020 Z POLSKIEGO

>>>Zobacz ARKUSZ i PIERWSZE ODPOWIEDZI testu 8-klasisty z języka polskiego na kolejnych slajdach

Egzamin ósmoklasisty 2020 POLSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE z...

Egzamin ósmoklasisty 2020 język polski. Odpowiedzi i arkusze CKE z testu 8-klasisty z języka polskiego (16 czerwca)

Egzamin ósmoklasisty ma formę pisemną. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany z trzech przedmiotów. Są to język polski, matematyka oraz język obcy nowożytny. Egzaminy ósmoklasisty potrwają trzy dni. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Nie można go oblać, natomiast a od ich wyników zależy rekrutacja do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 MATEMATYKA. Arkusz zadań w ...

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2020

język polski – wtorek, 16 czerwca 2020 – godz. 9:00 (120 minut)
matematyka – środa, 17 czerwca 2020 – godz. 9:00 (100 minut)
język obcy nowożytny – czwartek, 18 czerwca 2020 – godz. 9:00 (90 minut)

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - POLSKI - ARKUSZE I ODPOWIEDZI

Dziś, 16 czerwca odbywa się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Arkusze i odpowiedzi znajdą się w tym materiale tuz po zakończeniu egzaminu - strona nie odświeża się automatycznie - proszę odświeżać ją co kilka minut. Materiał będzie aktualizowany na bieżąco.

Do egzaminu ósmoklasisty przystępują uczniowie klas ósmych, uczniowie szkół artystycznych z klas odpowiadających poziomem klasom ósmym, słuchacze szkół podstawowych dla dorosłych. Ciekawostką jest to, że choć egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, by ukończyć szkołę, to nie można go nie zdać. Jest tak, ponieważ, jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, nie ma określonego przepisami minimalnego wyniku, który trzeba osiągnąć na egzaminie ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty, po przeprowadzeniu reformy edukacji, zostaje przeprowadzany zaledwie po raz drugi. W ubiegłym roku towarzyszył mu strajk nauczycieli - w tym natomiast odbywa się w cieniu pandemii koronawirusa. W formie trzydniowej będzie przeprowadzany tylko do 2021 roku. W 2022 roku egzamin potrwa cztery dni.

Egzamin ósmoklasisty 2020 odbywa się w czerwcu ze względu na panująca pandemię koronawirusa. Podczas tegorocznych egzaminów obwiązują obostrzenia, do których uczniowie muszą się zastosować. Szkoły wprowadziły reżim sanitarny. W wytycznych zapisano, że na egzamin może przyjść tylko osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; dotyczy to zarówno zdających, nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły. W egzaminie nie może uczestniczyć osoba, która jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych albo w jej domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

Jeśli z jakichś powodów uczeń nie przystąpi do egzaminów, to zostaje drugi termin 7-9 lipca. Wyniki uczniowie poznają do 31 lipca.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego - jak przebiega?

Wszystkie egzaminy ósmoklasistów rozpoczną się o godz. 9. Na rozwiązanie zadań z języka polskiego uczniowie będą mieli 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego 90 minut.

Na egzaminie z języka polskiego uczniowie dostaną do wyboru dwa tematy (jak na maturze): jeden o charakterze retorycznym (np. rozprawka), a drugi – twórczym (np. opowiadanie). Bez względu na to, który wybiorą, muszą się odwołać do lektur obowiązkowych.

Na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego za rozwiązanie zadań otwartych uczeń będzie mógł dostać nawet 70 proc. możliwych do uzyskania punktów, na egzaminie z matematyki do 50 proc. punktów, a na egzaminie z języka obcego też do 50 proc. punktów.

16 czerwca uczniowie mierzą się z zadaniami z języka polskiego. Będą mieli na to 120 minut (dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla uczniów z dysleksją, czas może być przedłużony do 180 minut).

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie