Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2020 w regionie radomskim. Zobacz relacje i zdjęcia!

Izabela Adamska-Krych
Izabela Adamska-Krych
Tadeusz Klocek
17 czerwca absolwenci klas ósmych zasiedli do pisania egzaminu z matematyki.

Ponad 2000 uczniów ósmych klas w Radomiu, a łącznie prawie 7 tysięcy w całym regionie rozpoczęło we wtorek 17 czerwca egzamin z matematyki. Ten sprawdzian, to warunek, by ukończyć szkołę podstawową.

ZOBACZ:Egzamin ósmoklasisty 2020 z matematyki. Odpowiedzi, arkusz CKE, rozwiązania zadań - matematyka [17 CZERWCA 2020]

Matematyka nie jest naszym ulubionym przedmiotem, ale trzeba ją zdać - mówili uczniowie radomskich szkół, którzy wchodzili do klas na egzamin. - Może nie być tak łatwo, za długa była przerwa w normalnej nauce, ale sobie poradzimy - dodawali.

- Może będzie twierdzenie Pitagorasa, choć lepsze byłoby rozwiązywanie funkcji - tak spekulowali uczniowie z ósmych klas w Przysusze, którzy w środę wchodzili do szkół na egzamin z matematyki.

W Publicznej Szkole Podstawowej numer 1 imienia Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach w ławkach zasiadło 88 uczniów klas ósmych. Egzamin pisali w dwóch salach. jak wszędzie ławki stały w większych odstępach niż w poprzednim roku. Obowiązkowa była dezynfekcja rąk, było mierzenia temperatury. A uczniowie do szkoły musieli przyjść w maseczkach, zdjęli je, kiedy już wszyscy zajęli swoje miejsca.

W szkołach z powiatu egzamin punktualnie rozpoczął się o godzinie 9. - W naszej szkole do egzaminu przystępuje pięciu uczniów. Łatwiej jest wtedy o zachowanie dystansu dwumetrowego, ale i tak są wpuszczani do szkoły pojedynczo. Pamiętają również o maseczkach, czy przyłbicach - mówi Anna Kowalik, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi imienia Henryka Sienkiewicza w Cukrówce.

Egzamin z matematyki rozpoczął się o godzinie 9, potrwał sto minut. Wszystko odbywało się zgodnie z procedurami sanitarnymi. Ciekawa sytuacja miała miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących imienia Jana Kilińskiego w Mogielnicy. Tego samego dnia co ósmoklasiści swój egzamin z chemii zdawało niespełna czterdziestu maturzystów. - Mamy już doświadczenie w organizacji dwóch egzaminów jednocześnie, więc wszystko przebiegało sprawnie - wspomina Urszula Tomala-Kujat, zastępca dyrektora Zespołu Szkół.

- Zadania wcale nie były takie trudne. Chyba język polski był trudniejszy, niż dzisiejsza matematyka - tak zapewniali niektórzy uczniowie klas VIII ze szkół podstawowych w Radomiu, którzy w środę pisali egzamin z "królowej nauk". Uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych udowadniali na egzaminie, co zapamiętali z matematyki przez ostatnie lata edukacji w podstawówkach. Formalnie egzamin ósmoklasisty z matematyki bada poziom opanowania umiejętności określonych w podstawie programowej dla II etapu edukacyjnego klas VII i VIII ośmioletniej szkoły podstawowej.

W Publicznej Szkole Podstawowej Podstawowej imienia Antoniego Gustawa Bema w Lipsku do egzaminu przystąpiło 55 uczniów. Równo o godzinie dziewiątej zostały otwarte arkusze egzaminacyjne. Każdy z arkuszy był zabezpieczony przed przypadkowym otwarciem. Po wejściu do klas uczniowie losowali numer ławki i zajmowali w nich miejsca. Dopiero kiedy otrzymali zestawy egzaminacyjne mogli zdjąć maseczki i przystąpić do pracy.

W Publicznej Szkole Podstawowej imienia Władysława Jagiełły w Zwoleniu egzamin pisało 114 uczniów. Placówka ma dwa oddalone od siebie budynki.

ZOBACZ KONIECZNIE:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie