Ekstraklasa koszykarzy. Hydrotruck Radom przegrał w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą

Włodzimierz Łyżwa
Jabarie Hinds (w białym stroju) zdobył dla radomskiej drużyny w meczu z Polpharmą 24 punkty. Sylwester Szymczak
W meczu ekstraklasy koszykarzy, Polpharma Starogard Gdański wygrała 93:85 z Hydrotruckiem Radom. Najwięcej punktów dla radomskiego zespołu - 24 zdobył Jabarie Hinds.

Polpharma Starogard Gdański - Hydrotruck Radom 93:85 (24:21, 19:24, 26:14, 24:26).
Hydrotruck: Piechowicz 13, Zegzuła 12, Prahl 6, Hinds 24, Stumbris 6 oraz Lewandowski 6, Wall 0, Ostojić 8, Griffin 10.

Przed tym meczem radomska drużyna zajmowała czternaste miejsce z dorobkiem 21 punktów, Polpharma była ostatnia szesnasta z 19 punktami. Spotkanie było bardzo ważne dla końcowego układu tabeli.

W pierwszej rundzie, w meczu rozegranym w Radomiu, górą była Polpharma 85:77. W dwumeczu zespół ze Starogardu Gdańskiego ma lepszy bilans i to może mieć znaczenie na koniec ligowego sezonu.

Po dwóch kwartach 45:43 wygrywali podopieczni trenera Roberta Witki, koszykarze Hydrotrucka.
Słabo radomianie zagrali kilka minut trzeciej kwarty i gospodarze odskoczyli na 10 punktów, 69:59.
W czwartej nastąpił zryw radomian, po dwóch rzutach za trzy punkty w wykonaniu Aleksandra Lewandowskiego było już tylko 76:73.
Gospodarze nie dali sobie jednak odebrać bardzo ważnej wygranej.

W środę 23 grudnia radomską drużynę czeka kolejny bardzo ważny mecz dla końcowego układu tabeli. Podopieczni trenera Roberta Witki zagrają z ostatnim zespołem tabeli, MKS w Dąbrowie Górniczej.