Ekstraklasa koszykarzy. MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 87:84 HydroTruck Radom [ZDJĘCIA]

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, MKS - HydroTruck.
Fragment meczu, MKS - HydroTruck. Dziennik Zachodni
W meczu ekstraklasy koszykarzy, MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 87:84 Hydrotruck Radom. Po tej przegranej, radomska drużyna nadal zajmuje przedostatnie 15 miejsce w ligowej tabeli.

MKS Dąbrowa Górnicza - Hydrotruck Radom 87:84 (22:19, 26:21, 17:18, 22:26)
Hydrotruck: Marcin Piechowicz 9, Filip Zegzuła 4, Jabarie Hinds 24, Danilo Ostojić 12, Roberts Stumbris 10 oraz Dayon Griffin 14, Jakub Zalewski 5, Daniel Wall 2, Brett Prahl 4, Aleksander Lewandowski 0.

Podopieczni trenera Roberta Witki, koszykarze HydroTrucka Radom przegrali bardzo ważny mecz z MKS w Dąbrowie Górniczej. W meczu pierwszej rundy, który rozegrano w Radomiu, HydroTruck wygrał z MKS 81:74.
Wyniki bezpośrednich meczów mogą mieć bardzo duże znaczenie dla końcowego układu tabeli. Są one korzystne dla radomskiego zespołu.
Po trzech kwartach gospodarze prowadzili 65:58, ale w czwartej nastąpił zryw radomian i tym samym bardzo dobra gra naszego zespołu. Po kilku minutach HydroTruck wyszedł na prowadzenie 73:71, a później 76:71. Na niecałe dwie minuty, nasz zespół prowadził 80:77.
Na 56 sekund przed końcem meczu, MKS objął ponownie prowadzenie 82:80, a na 19 sekund 84:80. Gospodarz nie oddali już prowadzenia i wygrali 87:84.

Kolejny ligowy mecz, radomska drużyna rozegra 30 grudnia o godzinie 19 we własnej hali ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0