Ekstraklasa siatkarek. E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonał Jokera Świecie. MVP meczu Katarzyna Zaroślińska-Król (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Włodzimierz Łyżwa
W meczu trzeciej kolejki ekstraklasy siatkarek, E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonał 3:0 Jokera Świecie. Najlepszą siatkarką meczu została wybrana atakująca radomskiej drużyny, Katarzyna Zaroślińska-Król.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - Joker Świecie 2:0 (25:22, 27:25, 25:14)
E.Leclerc Moya Radomka: Alanko, Zaroślińska-Król, Wójcik, Lazić, Aelbrecht, Efimienko-Młotkowska, Biała (libero) oraz Moskwa, Szczepańska, Marković, Witkowska.
Joker: Zaborowska, Sikorska, Oliveira, Skrzypkowska, Gawlak, Brzoska, Jagła (libero) oraz Michalewicz, Twardowska, Rachkovska.
MVP meczu: Katarzyna Zaroślinska-Król (E.Leclerc Moya Radomka Radom).
Trzy sety rozegrały w poniedziałkowy wieczór siatkarki Radomki i Jokera. Wszystkie wygrały radomianki i to one zgarnęły trzy punkty. Szczególnie druga partia była bardzo zacięta i wygrana dopiero przez Radomkę na przewagi. Trochę walki było w pierwszym secie, trzecia partia to już dominacja radomianek. Przy stanie 20:13 w trzecim nasza kapitan libero Agata Witkowska pojawia się na parkiecie po kontuzji.

Obecnie w zespole Jokera gra aż pięć byłych siatkarek radomskiego zespołu. Są to, rozgrywająca Paulina Zaborowska, środkowe bloku Brazylijka Andressa Picussa i Sonia Kubacka, przyjmujące Julia Twardowska i Natalia Skrzypkowska. Sonia Kubacka w ogóle nie przyjechała do Radomia, Andressa Picussa jest kontuzjowana i mecz oglądała z trybun.
Podopieczne trenera Riccardo Marchesiego zagrały podobnie jak w dwóch pierwszych meczach bez podstawowej rozgrywającej Katarzyny Skorupy (trwa rehabilitacja po zabiegu nadgarstka), którą z powodzeniem zastępuje Finka Kaisa Alanko.

W czwartej kolejce ekstraklasy siatkarek radomska drużyna zagra z beniaminkiem rozgrywek Uni w Opolu. Początek tego meczu w sobotę, 16 października o godzinie 16.30.