Ekstraliga kobiet. Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom nadal bez punktu i bez gola

Sylwester Szymczak
W meczu piątej kolejki piłkarskiej ekstraligi kobiet, czterokrotny mistrz Polski, Medyk Konin pokonał zasłużenie radomską Czwórkę.

Medyk POLOMarket Konin - Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom 3:0 (1:0)
Bramki: Zięba 38, 49, Gawrońska 78 z karnego
Czwórka: Macała - Sobczak, Mućka, Barczak, Rosińska, Komanda, Malesa, Zielińska, Bieryło, Płóciennik, Dall'ara.

Piąty mecz, nadal bez punktów i nadal bez bramki. Radomianki wciąż w roli beniaminka spisują się fatalnie. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że w Koninie momentami ta gra zespołu nie wyglądała tak źle. Przed przerwą Alona Komanda trafiła w słupek. Pierwsza bramka wpadła w 38 minucie. Zięba dostała długą, prostopadłą piłkę z głębi pola, wyskoczyła zza obrończyn Czwórki i huknęła pod poprzeczkę.
Radomianki ambitnie próbowały wyrównać.
Na początku drugiej połowy było już 2:0. Po szybkiej kontrze Gawrońska zagrała do Zięby, a ta miała już tylko pustą bramkę.
W 78 minucie niepotrzebny i trochę wątpliwy rzut karny i praktycznie było już po meczu.